Referandum haftasına girerken piyasa

admin

Türkiye bu haftasonu anayasa değişiklikleri için evet ya da hayır demek için referanduma gidiyor. Referandum haftasına girerken, piyasayı KapitalFX Profesyonel Yatırım Araştırma Müdür Yardımcısı Enver Erkan şöyle yorumladı:

Piyasaların referandum belirsizliklerini fiyatlamaya başlaması aslında geçtiğimiz haftanın içindeki fiyat hareketlerinde belirginleşti, bu süre içinde özellikle Trump’ın politikalarına dair belirsizlikler ve Çin Devlet Başkanı Xi Jinping ile görüşmesi bir nevi küresel risk iştahı açısından da olumsuzluk yarattı. Fed’in de açıkladığı tutanaklarda bilanço küçültmeyi değerlendirdiğini gördük. TL’de artan oynaklık neticesinde yeniden 3,70 üzerine fiyat hareketi görülmekle beraber; USDTRY kuru da 3,74 üzerini gördü.

USDTRY için konuşacak olursak; ana bant aralığı 3,67 – 3,81; bunun içinde günlük harekette 3,69 – 3,67 bölgesi altında 3,62 ve 3,58 öne çıkmakta; 3,67 – 3,81 ana bandı içinde güniçi hareketlerde 3,74 ve 3,78 seviyeleri izlenmeli. 3,69 – 3,67 seviyesindeki ana destek bölgesi kırılmazsa USDTRY’de düşüş alım fırsatı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sağlıklı mevsim geçişleri için maden suyu

Günlük sindirim sorunları, stres yoğunluğu, vücut direncini arttırma gibi gerekli durumlarda mineral dengesi yüksek maden suyu tüketimi ön plana çıkıyor. Sofralarımızın ayrılmaz bir parçası olan maden suyunun tüm mineralleri içermesi gerektiğini belirten uzmanlar başta gelişim çağında olan çocuklar olmak üzere herkesin günde en az iki şişe maden suyu tüketmesini öneriyor. […]

Subscribe US Now

Betboo