“Quasar İstanbul”a 3 Avrupa birinciliği

kobipostasi

Viatrans AŞ – Meydanbey Ortak Girişimi’yle İstanbul Mecidiyeköy’de yapılacak “Quasar İstanbul” karma projesi, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde 3 ayrı kategoride birinci oldu.

Londra’da düzenlenen ödül töreninde Quasar İstanbul, “sosyal aktivite/turizm yapısı mimarisi”, “iç mimari” ve “çok üniteli yapı projesi geliştirme” kategorilerinde Avrupa birincisi oldu.

Viatrans AŞ – Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan ödül töreni öncesinde “metalüks” konulu bir seminer verdi. “Metalüks” temasını “lüksün ötesindeki lüks” olarak tanımlayan Özkan, birkaç yıl sonra dünyaya açılmayı planladıklarını belirtti.

Şişli Likör Fabrikası arazisi üzerinde kurulan proje aynı zamanda kültür, sanat ve moda merkezi de olacak.

Özkan, proje hakkında AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Quasar İstanbul’un en büyük farkı, lüks gayrimenkul sektöründe kültür, sanat ve modanın samimi, planlı ve sürekli bir şekilde yer almasını sağlaması” dedi.

Bir projenin sadece kaliteli ürünler kullanılarak yapılmasının, o projeyi lüks standartlarına taşımayacağını ifade eden Özkan, “İnsanların sosyal ihtiyaçlarının öngörülmesi ve kişilerin kendi ruhlarını beslemesine imkan sunulması gerekir. Eğer bir proje bunu gerçekleştirirse, insanlar o projede yer almakta ve orada yaşamaktan mutlu olur” diye konuştu.

İstanbul’un kalbi Mecidiyeköy’de, 500 milyon İsviçre frangı yatırımla gerçekleşen proje çerçevesinde 257 daire ve 60 ofis yapılması planlanıyor. Özkan, 2015 yılı sonunda tamamlanması planlanan projenin şimdiye kadarki satışlarına yerli müşterilerin yanı sıra yabancıların da ilgi gösterdiğini ifade etti. Rezidansların metrekaresi 6 bin dolardan başlıyor.

Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri (The International Property Awards) kapsamında 1995 yılından bu yana düzenlenen Avrupa Gayrimenkul Ödülleri’nde Avrupa’daki ticari ve konut alanında yapılan projelere veriliyor.

Bu bölgede en yüksek puanı toplayan projeler Uluslarası Gayrimenkul Ödülleri’ne katılmaya hak kazanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Lokomotif sektörlerin rekabetteki yeni gözdesi Dijital Baskı

Endüstriyel reklam uygulamalarında sıkça kullanılan dijital baskı teknolojileri, özellikle son dönemde rekabette öne çıkmak için kişiye özel tasarıma yönelen yapı, mobilya, dekorasyon, tekstil, otomotiv gibi sektörlerin vazgeçilmezi haline geldi. Dijital teknolojilerin; folyodan kumaşa, camdan metale, plastikten ahşaba kadar tüm zeminler üzerine, istenilen tasarımları hızlı, pratik ve ucuz yolla basabiliyor olması, […]

Subscribe US Now

Betboo