PTT AŞ’DEN “GEZEGENLER” KONULU ANMA PULU VE İLKGÜN ZARFI GÖKYÜZÜNÜN GÜZELLİKLERİ PTT PULLARINDA

admin

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) tarafından “Gezegenler” konulu tek değerli anma pulu, Güneş sistemimizin büyüleyici güzellikteki sekiz gezegeninin NASA’dan temin edilen orijinal fotoğraflarıyla hazırlanan pul karnesi ile ilkgün zarfı 08 Eylül 2020 tarihinde tedavüle sunuldu.

8 Eylül 2020 tarihinde tedavüle sunulan “Gezegenler” konulu 3,00 TL (36 x 52 mm boyutunda) bedelli anma pulu, söz konusu pula ait 5,00 TL bedelli ilkgün zarfı, ayrıca (36 x 52 mm boyutunda) 3,00 TL bedelli 8 adet anma pulunun yer aldığı 35,00 TL bedelli (139 x 155 mm) boyutunda pul karnesi; www.filateli.gov.tr adresinde, filateli cep uygulamasında ve PTT iş yerlerinde satışa çıktı.

Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte PTT Pul Müzesi Hacıbayram Mah. Atatürk Bulvarı No:3 Ulus Altındağ/ANKARA adresinde “GEZEGENLER 08.09.2020 ANKARA” ibareli ilkgün damgası kullandırılmaya başlandı.

Koronavirüs salgınından dolayı toplum sağlığını korumaya destek olmak, PTT iş yerlerinde yoğunluk yaşanmasını önlemek ve müşterilerin filatelik işlemlerini PTT iş yerlerine gelmeden yapabilmeleri için; 8 Eylül 2020 tarihinde satışa sunulan ilkgün zarfını posta damgası ile talep eden müşterilere, www.filateli.gov.tr adresinden ürünün tedavül tarihi itibari ile 6 ay içerisinde satın alınması halinde posta damgalı olarak gönderilebilecek.

Müşterilerin, hazırlanan filatelik ürünler için (Filateli İşletme Prosedürüne uygun olması halinde) ilkgün damgası ve posta damgası talepleri, 8 Eylül 2020 itibarıyla 3 ay içerisinde PTT AŞ’ye iletildiği takdirde karşılanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

YILDIZ TEKNOPARK 87 FİRMAYA KİRA İNDİRİMİ DESTEĞİ SAĞLADI

Yıldız Teknopark, bünyesinde faaliyet gösteren performansı yüksek ve başarılı firmaları ödüllendirmek, desteklemek ve diğer girişimcileri de teşvik etmek amacıyla kira indirimi desteği sağlamayı sürdürüyor.Ar-Ge Teşvik Fonu çalışması kapsamında bu sene 87 firmaya kira indirimi sağlayan Yıldız Teknopark’ın Genel Müdürü Prof. Dr Mesut Güner, “Yıldız Teknopark olarak 2015’den bu yana 300’den […]

Subscribe US Now

523 Origin Unreachable

523 Origin Unreachable


cloudflare-nginx