Philips Aydınlatma’nın sürdürülebilir gelirlerinin toplam satışlarındaki payı yüzde 78

admin

Philips Aydınlatma, 2015 yılında 5,3 milyar avro olan satışlarının 2016 yılında 5,5 milyar Euro seviyesine ulaştığını açıkladı. Şirketin sürdürülebilir ürünler, sistemler ve hizmetlerden elde ettiği gelirleri 2016 yılında yüzde 72’den yüzde 78’e yükseldi. Bu gelişme, şirketin 2016 New York İklim Haftasında duyurduğu sürdürülebilirlik programı “Daha aydınlık yaşamlar, daha iyi bir dünya” doğrultusunda kararlığını bir kez daha ortaya koydu.

Sürdürülebilirlik, Philips Aydınlatma’nın kurumsal felsefesinin omurgasını oluşturuyor. Şirket, sürdürülebilirlikte enerji verimliliği, paketleme, içerik maddeler, ağırlık ve malzemeler, döngüsellik, ışığa erişim, temel ihtiyaçlar ve insan odaklı aydınlatma başta olmak üzere çok geniş bir kapsama odaklanıyor. Philips Aydınlatma, 2020 yılına kadar toplam gelirlerinin yüzde 80’ini sürdürülebilir ürünler, sistemler ve hizmetler ile elde etmeyi hedefliyor. “Daha aydınlık yaşamlar, daha iyi bir dünya” programı doğrultusunda sürdürülebilir gelirler ve operasyonlar için güçlü hedefler benimseyen şirketin, 2016 yılında karbon ayak izi yüzde 39 oranında, yaralanma ve hastalık oranı ise yüzde 24 oranında azaldı.

2020 yılına dek 2 milyar LED lambası pazara sunma taahhüdü kapsamında 2016 yılında 628 milyon LED lambayı tüketiciyle buluşturan şirket Philips Aydınlatma, pazar araştırmaları ve coğrafi veriler ışığında yapılan hesaplamaya göre atmosfere yayılan 15 bin kiloton CO2’in etkili biçimde önüne geçti. Philips Aydınlatma, 2016 yılında Corporate Knight’ın temiz enerji gelirlerine dayalı en büyük 200 şirket sıralaması olan “Temiz 200” listesinde 8’inci sırayı aldı.

2015 yılı ile karşılaştırıldığında katı atık sahasına gönderilen atık maddelerin miktarını yüzde 41 oranında azaltan Philips Aydınlatma, Ar-Ge bütçesinin yüzde 80’i ile yatırım yaptığı inovasyonlarla portföyünde sürdürülebilirlik oranının artmasına odaklandı. Bu yaklaşımla Dubai Belediyesi ile birlikte geliştirilen ‘Dubai Lamp’, dünyanın ticari olarak satılan en verimli LED lambası oldu. Geleneksel lambaların ‘Dubai Lamp’ ile değiştirilmesi, aydınlatma için kullanılan elektrikten yüzde 90’a kadar tasarruf edilmesini sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Geniş katılımlı etkinliklerde 5G farkı Türk Telekom’la yaşanacak

Türk Telekom ve Nokia’nın dünyada bir ilke imza atarak gerçekleştirdiği demoda katılımcılar, 2020 yılına ait 5G’li bir stadyuma götürüldü. Kurulan 50 bin kişilik stadyum demosuyla stadyum görevlilerinin ve izleyicilerin 5G’den maksimum düzeyde yararlanması için iletişim ağlarının acil durumlarda ihtiyaçları karşılamak için farklı sanal ağlara bölünerek nasıl kullanılabileceği örneklerle gösterildi. Demoda […]

Subscribe US Now

Betboo