Petrol Ofisi Vitol’un oldu

admin

Avusturya merkezli enerji şirketi OMV yazılı bir açıklama yaparak, Türkiye`de sahip olduğu OMV Petrol Ofisi`ndeki yüzde 97 oranındaki hisselerinin tamamının satılması için Vitol Investment Partnership ltd’nin bağlı ortaklığı olan VIP Turkey Enerji AŞ ile anlaşmaya vardığını duyurdu.

Açıklamada satın alma işleminin en geç 2017’nin üçüncü çeyreği içinde tamamlanmasının planlandığı belirtildi.

OMV CEO’su Rainer Seele, Petrol Ofisi’ni OMV Gruop’un değer zincirine katma yönlü ilk planın gerçekleşmediğini belirterek, satış kararının doğru olduğunu ve işbirliği stratejilerini hayata geçirebilmek için gerekli bir adım olduğunu kaydetti.

Böylece OMV, Petrol Ofisi’ndeki hisselerini satarak Türkiye pazarından çekilecek. Şirket Türkiye`de 1785 akaryakıt istasyonu ile en büyük perakende satış ağına sahipti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Otomobil devi Opel'in satışı resmen tamamlandı

General Motors ve PSA, Opel’in satışı için anlaştı. Resmi açıklama pazartesi günü yapılacak. Peugeot ve Citroen araçların üreticisi olan Fransız Peugeot Société Anonyme (PSA) ABD’li General Motors (GM) ile Opel’in satışı konusunda anlaştı. GM ve PSA dün el sıkıştı. Reuters’ın haberine göre resmi açıklamanın pazartesi günü yapılması bekleniyor. PSA ve […]

Subscribe US Now

Betboo