Perfetti Van Melle’nin Türkiye’deki üretim üssünden Amerika’ya rekor ihracat

kobipostasi

Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı arasında yer alan ve her sene kategorisinde ihracat ödülü alan Perfetti Van Melle Türkiye, önemli bir üretim üssü olan İstanbul’daki fabrikasından Amerika’ya gerçekleştirdiği sakız ihracatını son iki yılda %50 artırdı.

İstanbul Esenyurt’ta bulunan 2 üretim tesisinden, ihracat yaptığı ülke sayısını 79’a çıkaran Perfetti Van Melle Türkiye’nin, en fazla ihracat yaptığı ülke Amerika Birleşik Devletleri olurken, Avrupa Birliği ülkeleri ise diğer önemli ihracat pazarları arasında yerini alıyor.

2007 yılından bu yana, İstanbul İhracatçı Birlikleri’nin “Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamülleri” kategorisinde verdiği ihracat ödüllerinde her yıl birincilik ödülünü kazanan Perfetti Van Melle Türkiye, aynı zamanda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İstanbul İhracatçılar Birliği Genel Sekterliği’nin verdiği çeşitli ihracat ödüllerine sahiptir.

Sakızda yenilikçi ürün ve ambalaj konseptleri geliyor!
PVM Türkiye, Vivident markasıyla 2017’de sakız pazarındaki liderliğini korumayı ve şeker pazarında da büyümeyi hedefliyor. Sektör hedeflerine yönelik açıklama yapan Perfetti Van Melle Türkiye Pazarlama Müdürü Çiğdem Tüzüner Serim, ‘Sakız pazarındaki lider markamız Vivident ile 2017‘de de mevcut pozisyonumuzu korumayı hedefliyoruz. Özellikle ambalaj konusundaki yenilikleri yakından takip ediyoruz. Global stratejimiz doğrultusunda, bu yıl Türk tüketicisine inovatif ürünler ve yepyeni ambalaj konseptleri sunmaya devam edeceğiz’ dedi.

2017 Şeker Yılı Olacak!
Şeker pazarının sakız pazarına göre özellikle son iki yıldır, yaklaşık 2 kat daha fazla büyüme gösterdiğini söyleyen Serim, ‘2017 yılında da şeker pazarında büyümenin bu hızla devam edeceğini ön görüyoruz. Global şeker markalarımız Mentos ve Chupa Chups’un tüketicinin beğenisine sunacağımız katma değeri yüksek yeni ürün çeşitleriyle, büyüyen bu pazardan en yüksek payı almayı hedefliyoruz’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bulut pazarı 74,94 milyar dolara ulaşacak

Bağımsız araştırma şirketi MarketsandMarkets’in raporuna göre, bulut bilişim depolama pazar büyüklüğü 2021’de 74,94 milyar dolara ulaşacak. Raporda, bulut bilişim depolama pazarının 2016’dan 2021’e kadar yüzde 25,8 oranında artış kaydedeceği öngörülüyor. İşletmeler en değerli varlıkları olan verilerini depolamak için güvenli, hızlı ve uygun maliyetli cihazları tercih ediyor. Bireylerin tercihi ise yüksek […]

Subscribe US Now

404 Not Found
404 Not Found
Please forward this error screen to www.backlinktr.biz's WebMaster.

The server cannot find the requested page:

  • www.backlinktr.biz/panelr00t/dosyalar/linkler/kobipostasi.net.php1 (port 80)