PERDER Gelişim Platformu ikinci yılını kutluyor

kobipostasi

IMG_7960İstanbul PERDER üyelerinin profesyonel yöneticilerinden oluşturulan PERDER Gelişim Platformu (PGP), iki yıl içinde önemli projelere imza attı. 

İstanbul PERDER’in projelerinden biri olan PERDER Gelişim Platformu (PGP), kuruluşunun ikinci yılını kutluyor. 25 Haziran Çarşamba günü bir araya gelen İstanbul PERDER yönetim kurulu ve üyeleri gerçekleştirdikleri toplantı sonrası PERDER Gelişim Platformu’nun ikinci yılını hep birlikte kutladılar. Tanıtımın filminin izlendiği kutlamada, PGP’ye bu döneme kadar başkanlık yapan temsilcilere de plaketleri verildi.

Ağustos 2012’de kurulan ve üye firmalarda çalışan profesyonel yöneticilerden oluşan PGP, bugüne kadar İnsan Kaynakları Uygulaması, Kategori Kırılım Çalışması, Karlılık ve Verimlilik ,Çalışması, Kalite ve Hijyen Yönetmeliği Çalışması, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Mevzuat Uyum Çalışması gibi önemli projelere imza attı. Yine bu dönemde İstanbul PERDER üyelerine bilgilendirme amaçlı sunumlar hazırlandı ve bu sunumlar gerek üye toplantıları, gerekse üye kamplarında üyeleriyle paylaşıldı. Ayrıca tiyatro projesi ile marketlerde yaşanan sıkıntılar üzerine skeçler hazırlanarak PGP üyeleri tarafnıdan oynandı. Mağazalar Görev Tanımları kitapçığı hazırlandı ve yakında yayınlanacak olan sektörün mevcut durumunu incelemek üzere Satınalma Anket Değerlendirmesi yapıldı.

Kurulduğu günden bu yana her 2 haftada bir çarşamba günleri dernek merkezinde toplanan PGP Üyeleri, toplantılarda gerek eğitimcileri gerekse sektörün önde gelen isimlerini ağırlayarak,  istişarelerde bulundular.

Bilgi işlem, satınalma, insan kaynakları yöneticlerine yönelik olarak birçok toplantı organize edildi, sorunlar paylaşıldı. Bazı zamanlarda birlik ve beraberliği pekiştirmek, paylaşımlarını artırmak için fabrika gezileri düzenlediler.

PGP, şuanda mağaza verimliliğini etkileyen faktörler, doğru bilinen yanlışlar ve iş sözleşmeleri üzerine çalışmalar yapıyor. PGP’nin Dördüncü Dönem Başkanlığını Yasemin Parlak  yürütüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Akbank ve TESK 1.6 milyon esnaf için güçlerini birleştirdi

Akbank, geliştirdiği özel ürün, hizmet ve çözümler ile Türkiye ekonomisinin kılcal damarları sayılan esnaf ve sanatkarlara güç vermeye devam ediyor. Esnafa yönelik çalışmalarını “Akbank’tan Esnaf Kardeşliği” altında sürdüren Akbank, esnaf ve sanatkarın lider çatı örgütü Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile geniş kapsamlı bir işbirliğine adım attı. Akbank Genel Müdürü Hakan […]

Subscribe US Now

Betboo