Perakende sektöründe teknoloji yatırımı hızlanacak

admin

Sistem 9’un sponsorluğunu üstlendiği paneli araştırmacı Mehmet Ali Çalışkan yönetti. Panele, Global Compact Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Seçkin, SUTEKS Yönetimi Kurulu Başkanı aynı zamanda WEPs İş Dünyası Sözcüsü Nur Ger, Altunbilekler İcra Kurulu Üyesi Öznur Altunbilek ve senarist-yönetmen Ümmiye Koçak da konuşmacı olarak katıldı.

Konuşmacılardan WEPs İş Dünyası Sözcüsü Nur Ger’in dile getirdiği iş dünyası liderlerinin, toplumsal cinsiyet eşitliğini ilerletecek şirket politikaları oluşturmaya yönelik 7 ilkeye destek vereceklerini belirten Sistem 9 Pazarlama Müdürü Harun Akol şu bilgiyi verdi: “Sistem 9 olarak biz de bu maddeleri benimseyeceğimizi taahhüt ediyoruz. Önümüzdeki yıllarda perakende sektöründe cinsiyet eşitliğinin sağlanarak kadın istihdamın artacağına inanıyoruz. Öte yandan perakende gıda insanlık var oldukça yaşayacak sektörlerin başında geliyor. Önümüzdeki yıllarda sektöre damgasını vuracak dev trendler, teknolojinin de önem kazanacağına işaret ediyor.”

Tüketicilerin değişen talep ve beklentilerinin arz kısmında firmaları dijitale daha fazla yatırıma zorladığını belirten Akol, “Yeni teknolojiler sayesinde arz ve talep cephesindeki denge daha iyi kurulabiliyor. Bundan dolayı önümüzdeki yıllarda perakende sektöründe teknolojiye yatırımın daha da hızlanacağına tanık olacağız. Yeni nesil teknolojilerimizi kullanan sektör temsilcileri, tüketicilerin mağazalarına erişimlerini kolaylaştırıp, sonuç alma süreçlerini kısaltıyorlar. Biz de Sistem 9 olarak, perakende sektörüne sunduğumuz geleceğe taşıyan teknolojilerimizi tüm ihtiyaçları karşılayabilecek şekilde geliştireceğiz” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sürücüsüz araçların gelişimi yüksek çözünürlüklü kameralara bağlı

Otonom arabaların kullanımı ve geliştirilmiş güvenlik konuları otomotiv sektörünün geleceğini şekillendiriyor. Birkaç yıl içinde kullanıcılarla buluşacağı öngörülen otonom arabalar konusunda sektörün izlemesi gereken önemli adımlar olduğunu belirten CDT Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Alpay Göğüş, günümüzün son teknoloji otomobillerinde bulunan ileri sürücü desteği, şerit takibi ve önden çarpışma uyarı sistemleri gibi […]

Subscribe US Now

Betboo