PepsiCo Türkiye’nin yeni Dönüşüm Direktörü Gizem Turan oldu

admin

PepsiCo Türkiye, özellikle strateji ve pazarlama alanlarındaki uzmanlığına güvendiği Gizem Turan’ın 1 Ocak 2017 itibarıyla ‘Dönüşüm Direktörü’ olarak yeni görevine başladığını duyurdu.

Gizem Turan, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından ODTÜ Psikoloji Bölümünde Sosyal Psikoloji yüksek lisansını en yüksek ders performansı ile ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü birincisi olarak tamamladı. Turan, Northwestern Universitesi Kellogg School of Management’tan da MBA derecesine sahiptir.

Kariyerine L’Oreal Türkiye Pazarlama departmanında başlayan Turan, McKinsey & Company şirketinin Chicago ofisinde kıdemli danışman olarak Fortune 500 şirketleriyle çalıştı. PepsiCo Türkiye bünyesine 2011 yılında Şekerleme Kategorisi Pazarlama Müdürü olarak katılan Turan,şirkette farklı pozisyonlarda bir çok başarıya imza attı. Son olarak Yiyecek Pazarlama Kıdemli Müdürü olarak görev yapan Turan; Doritos, Lay’s, Ruffles, Cheetos, Çerezza ve Rocco marka aktivasyonlarını ve kategori büyüme girişimlerini ekibiyle beraber başarıylahayata geçirdi. 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla PepsiCo Türkiye Dönüşüm Direktörü olarak, Dönüşüm Ofisi’ne liderlik edecek olan Turan, yeni görevinde PepsiCo Türkiye’nin stratejik büyüme girişimleri, dönüşüm ajandası ve projelerine, yeni politikaların yayılmasına ve bu girişimler için yatırım olanağı sağlayan önemli tasarrufların hayata geçirilmesine yönelik çalışmalara liderlik edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Marks & Spencer'ın Active koleksiyonu, spor aktivitenize dinamizm katan detaylarıyla şaşırtıyor

Alışveriş deneyimini değişik ürün gamlarını bir çatı altında sunarak farklı kılan, modayla kaliteyi mağazalarında buluşturan Marks & Spencer, antrenmanlarınıza da el attı. Hem iç hem dış mekanlarda dilediğinizce spor yapmanızı sağlayacak inovatif dokunuşlarıyla ön plana çıkan Active koleksiyonundaki parçalar, günlük yaşamınızdaki sportif kombinleriniz için de ideal birer tamamlayıcı olmaya aday. […]

Subscribe US Now