PANDORA GERİ DÖNÜŞÜME ÖNCÜLÜK EDİYOR!

admin

Dünyanın en büyük mücevher firmalarından Pandora, 2025 itibarıyla, mücevher koleksiyonlarını geri dönüştürülmüş altın ve gümüş kullanarak hazırlayacağını duyurdu. Bu yolla, karbon ayak izini gümüşte 3’te 2 oranında, altında ise %99’dan fazla oranda azaltmış olacak.

Pandora mücevherlerinde kullanılan altın ve gümüşün %71’i geri dönüştürülmüş kaynaklardan elde ediliyor. Tamamıyla geri dönüştürülmüş metallere yönelmek karbon ayak izini, su kullanımını ve diğ­er olumsuz çevresel etkileri azaltacak.

Pandora CEO’su Alexander Lacik ve Pandora Türkiye Ülke Müdürü Sağnak Binzet duyuruya dair açıklamalarda bulundu:

Pandora CEO Alexander Lacik: “Sürdürülebilir iş modellerinin çok daha önem kazandığı bir dönemdeyiz ve şirketler iklim sorunu konusunda kendi paylarına düşen görevleri yerine getirmeliler. Pandora uzun süredir tasarımlarında geri dönüştürülmüş metaller kullanıyor. Şimdi bu adımı daha ileriye taşıyarak tamamıyla geri dönüşüme dönmeye hazırız. Bu önemli kararla hem mücevherlerimizi sürdürülebilir hale getirecek hem de çevreye daha duyarlı olacağız. Amacımız, ulaşılabilir mücevheri daha bilinçli ve çevreye duyarlı bir şekilde sunabilmek ve döngüsel ekonomiye katkıda bulunmak”

CEO Alexander Lacik, yeni yaklaşımın üretilen mücevherin kalitesini düşürmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Pandora Türkiye Ülke Müdürü Sağnak Biznet: “Yaşadığımız gezegenin kaynaklarının sınırsız olmadığı bilincine varmadığımız sürece, insanoğlu olarak ağır faturalarla karşılaşabileceğimizin sinyallerini doğa bize uzun zamandır veriyor. Gerek bireysel, gerek toplumsal anlamda bu konuda sorumluluklarımızın farkında olmalıyız. Pandora olarak, 2025 yılı itibarıyla sadece geri dönüştürülmüş altın ve gümüşe dönecek olmamız bu bilincin önemli bir göstergesi. Bizden sonraki nesillere bırakacak yaşanabilir bir dünya için eldeki sınırlı kaynakların en verimli şekilde kullanımı konusunda hassasiyet gösteriyoruz.“

Pandora ayrıca, 2020 yılı içerisinde, Tayland’daki iki üretim tesisinde %100 yenilenebilir elektrik kullanımına geçeceğini de duyurdu. Pandora, karbonsuz bir ekonominin geliştirilmesi için çalışan BM bünyesindeki Bilim Temelli Hedefler Girişimi’ne (Science Based Targets Initiative) de katıldı.

Retouch by: Wetouch Imagework

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

75 genç daha girişimci adayı olmak için hazır

Endeavor Türkiye tarafından Akbank iş ortaklığında beşinci yılına giren genç girişimcilik programı CaseCampus, bu yıl Covid-19 nedeniyle tamamen online olarak gerçekleştirildi. CaseCampus Bootcamp Live Programı, 75 gencin girişimcilik serüvenine 4 gün süren online yayın ve içerikleriyle destek oldu. Bu yıl 6-9 Haziran tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilen CaseCampus Bootcamp Live, […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx