Özlem Süer İlkbahar-Yaz 2021 Koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da Tanıttı

KOBİ Postası

Türk tasarımının öncü isimlerinden Özlem Süer, İlkbahar-Yaz 2021’koleksiyonu “Triyanda”yı bu yıl 15.si düzenlenen Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamında 14 Ekim’de gerçekleştirdiği online defileyle moda dünyasına tanıttı.

Bu yıl 12-16 Ekim tarihleri arasında 15.si düzenlenen MBFWI’a 31 tasarımcı koleksiyonları ile katıldı. Etkinlik kapsamında sektördeki 30. yılında Mercedes-Benz Presents Tasarımcısı seçilen Özlem Süer’in 30.yıl belgeseli de yer aldı. 

30. yılında Mercedes-Benz Presents Tasarımcısı olmanın onurunu yaşayan Özlem Süer, Tasarım gücü ve teknolojisi ile Mercedes Benz 30.yıl digital performansımızın değer yaratan ilham kaynaklarımızdan oldu. Görsel efektlerimize, koleksiyondaki ritm duygusuyla tüm formlara varan etkilerini bütünsel anlamda görmekteyiz” şeklinde duygularını dile getirdi.

TRİYANDA

Triyanda adını verdiği koleksiyonunda Özlem Süer, yeni dünya içerisindeki yeni kadının kendini arayış yolculuğu temasını işliyor ve koleksiyonun genelinde experimental bir yaklaşım benimseniyor; stiller, dokular ve formlar arası zıtlık ilişkileri, post pandemik dünyanın zıtlıklar içerisinde kendini konumlandırma arayışından yola çıkıyor.

Jakar, brokar, ipek tafta, ipek organzelerin, mat ve parlak ilişkisindeki kontrast, tarihi ve yeni modernin ilişkisini sembolize ediyor. Tasarımcı farklı kumaşları siyah, beyaz, gri, gold ve bakır gibi renkler kullanarak yorumluyor. 

MBFWI kapsamında Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde çekilen ve online olarak gerçekleştirilen koleksiyon sunumu izleyenlere muhteşem görüntüler eşliğinde bir görsel şölen sundu.

*Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un (MBFWI) 15. sezonu Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) desteğiyle gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

KOZMETİK SEKTÖRÜ KORONA KRİZİNİ HİJYEN MALZEMELERİ ÜRETEREK AŞTI

Kozmetik sektörü, koronavirüs salgınının yarattığı ekonomik daralmadan hijyen malzemeleri üreterek çıktı. Dünyada oluşan yüksek talebi karşılayan Türk kozmetik ve hijyen malzemeleri üreticileri, ihracatta da rekora koştu. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre 2020’nin Ocak – Ağustos döneminde bir önceki yıla göre dezenfektan ihracatı yüzde 815, kolonya […]

Subscribe US Now