OSATOM ULUSLARARASI WEB SEMİNERİNDE EN SON SMR TEKNOLOJİLERİNİ SUNDU

admin

Nükleer Enerji İşbirliği İçin Uluslararası Çerçeve (IFNEC) ve Ürdün Atom Enerjisi Komisyonu (JAEC) tarafından geçtiğimiz günlerde küçük modüler nükleer reaktörler (SMR) hakkında uluslararası bir web seminer düzenlendi.

Dünyanın önde gelen nükleer enerji şirketlerinden olan GE-Hitachi Nükleer Enerji (Japonya), NuScale Power (ABD), Moltex Energy (ABD), Rolls-Royce (İngiltere), Kore Atom Enerjisi Araştırma Enstitüsü ve daha birçokları sanal seminerde biraraya geldi.

Rusatom Overseas Pazarlama Direktörü Elena Pashina, web seminerde RITM serisi küçük modüler reaktörler için Rosatom Devlet Atom Enerji Kurumu’nun en son teknolojilerini anlattı.

Pashina yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Rus reaktör teknolojilerinin bugün sahip olduğu referanslar hakkında konuşabildiğimiz için gurur duyuyorum. Şimdiye kadar altı RITM-200 reaktörü,yapım aşamasında olan Arktika, Sibir ve Ural buz kıranlarda üretildi ve kuruldu; ikisi 2019 yılında fiziksel olarak çalışmaya başladı.”

Bir başka Rosatom temsilcisi ise seminerde dünyadaki tek yüzen nükleer santral olan Akademik Lomonosov’un devreye alınması ve Rusya’daki RITM-200 reaktörlü karadaki ilk SMR Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) inşasındaki ilerleme ve deniz aşırı inşaat olasılığı hakkında bilgi verdi.

Dünyanın dört bir yanından 500’den fazla katılımcı, enerji sistemlerinin verimliliğini artırmak ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmak için bir araç olan SMR projelerine artan küresel ilginin altını çizmek adına seminere kaydoldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dolandırıcılık amaçlı otomatik telefon aramalarında artış var

İstenmeyen bezdirici telefon çağrıları, mucize tedavilerden finansal yardıma kadar pek çok şeyi teklif ediyor. Siber güvenlik kuruluşu ESET’in paylaştığı bir araştırma, COVID‑19’un oluşturduğu tedirginlik ikliminde dolandırma amaçlı otomatik sahte aramalarda artış olduğunu gösteriyor. Pandeminin neden olduğu endişe ve karışıklık, otomatik sahte aramalar da dahil, para kazanmak için her numarayı deneyen […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx