Netaş savunma çözümlerini IDEF’17’de tanıtıyor

admin

Türkiye’nin dijital geleceğinin mimarı Netaş, 9-12 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 13’üncüsü gerçekleşecek olan Uluslararası Savunma Sanayii Fuarına katılıyor. Savunma sanayiine yönelik geniş katılımın beklendiği fuarda Netaş en yeni çözümlerini tanıtacak.

Netaş CEO’su C. Müjdat Altay, fuarla ilgi yaptığı açıklamada bölgenin en önemli fuarı olan IDEF’in Türkiye, Türkiye’nin ilişki içinde olduğu ülkeler ve savunma sanayii şirketleri için çok önemli bir fuar olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bu yıl 50’inci yılını kutlayan Netaş olarak ArGe ve inovasyondan aldığımız güçle bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki yeniliklerimizi savunma sektörüne başarıyla aktardığımız için gurur duyuyoruz. Dünyanın en büyük savunma fuarlarından olan IDEF’te bu ürünleri katılımcılarla paylaşacağız, fuarda sunacağımız, savunma sektörüne yönelik ürün ve servislerimiz, öncelikle mobil genişbant çözümleri, stratejik ve taktik amaçlı haberleşme sistemleri olmak üzere, genel maksatlı veya uygulamaya özel çeşitli askeri elektronik ve aviyonik sistem çözümlerini içeriyor. Zor çevresel şartlara dayanıklı ve güvenli haberleşme gereklerine uygun yapıdaki savunma sanayi ürünlerini tasarlayan, üreten ve geliştiren projenin niteliğine bağlı olarak, yurtiçindeki diğer savunma sanayi firmaları ile ortak çalışmalar yapıyoruz.

Daha önceleri ithalat yoluyla temin edilen birçok kara, deniz ve hava iletişim platformlarının, yerli tedariki sürecinde kendi tasarladığımız ürünlerle aktif olarak görev alıyoruz. Savunma projeleri sayesinde elektronik, yazılım ve sistem tasarımı konusunda çok ciddi kazanımlar elde ediyoruz. ArGe merkezimizde tasarlayıp ürettiğimiz çeşitli ses/veri anahtarlama sistemleri, kullanıcı terminalleri, muhabere kontrol sistemleri, aviyonik ve navigasyon sistemleri, fiberoptik haberleşme sistemleri çeşitli savunma haberleşmesi platformlarında güvenle kullanılıyor. Ayrıca, Türkiye’nin her alanda kalkınmasına büyük faydalar sunacak olan ULAK projesindeki konsorsiyumun bir üyesi olduğumuz için çok gururluyuz. Milli markamızı yaratacak olan ULAK, hem Türkiye’de yepyeni bir pazar oluşturacak hem de ülkemizden küresel teknoloji markalarının çıkmasına imkân sağlayacak.”

Savunma sanayiine inovatif iletişim çözümleri

Bilgi ve iletişim teknolojileri alanında ArGe ve inovasyon yönüyle öne çıkan Netaş, kurulduğu günden beri, 50 yıldır, haberleşme teknolojilerini yakından takip eden ve 700 kişilik ArGe biriminde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ihtiyaçlarına yönelik çözümler de tasarlayıp geliştiren Netaş’ın geliştirdiği ürünler TSK’nın birimlerinde kullanılıyor. Bu kapsamda, Netaş’ın Türk Silahlı Kuvvetleri için geliştirip kullanıma sunduğu başlıca ürünler arasında Taktik Saha Muhabere Sistemi TASMUS anahtarlama ve güç sistemleri, taktik sahada kullanıma uygun yapıda optik hat sonlandırma cihazı olan MOLTU bulunuyor.

Netaş ayrıca, iç güvenlik ve acil yardım servisleri gibi, hızlı ve güvenilir iletişimin önem kazandığı telsiz haberleşme ihtiyaçlarına cevap veren APCO25 Anahtarlama Sistemi (JEMUS), sahra ortamında güvenilir ve maliyet etkin haberleşme sağlayan Sayısal Sahra Santralı ve Tümleşik Erişim Santralı gemilerdeki dahili ve harici haberleşmenin programlanabilen yetki planlarına uygun olarak güvenli şekilde yapılabilmesine imkan sağlayan Muhabere Anahtarlama Sistemi ve kullanıcı İstasyonları çalışmalarını da sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Qualcomm'dan iki yeni mobil platform: Snapdragon 660 ve 630

Qualcomm Incorporated’ın (NASDAQ: QCOM), iştiraki Qualcomm Technologies, iki yeni mobil platformu Qualcomm® Snapdragon™ 660 ve 630’u duyurdu. Üstün performans sunacak şekilde tasarlanan bu platformlar, gelişmiş fotoğraf çekimi ve kaliteli oyun oynama deneyimi sunarken uzun pil ömürleri ve hızlı LTE bağlantıları ile de dikkat çekiyor. Snapdragon 660 ve 630 mobil platformlarda […]

Subscribe US Now

Betboo