NETAŞ ile TÜBİTAK BİLGEM, Siber Güvenlik için güçlerini birleştiriyor

admin

Türkiye’nin lider dijital dönüşüm şirketi NETAŞ, 9-12 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 13’üncüsü gerçekleşen Uluslararası Savunma Sanayii Fuarına katılarak savunma sanayiine yönelik yenilikçi çözümlerini paylaştı. Fuar dâhilinde, 11 Mayıs Perşembe günü, NETAŞ CEO’su C. Müjdat Altay ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. A. Arif Ergin, iki şirket arasında Siber Güvenlik konusunda geniş yelpazeli bir iş birliği protokolüne imza attı. Siber Güvenlik konusunda NETAŞ ve TÜBİTAK BİLGEM, yeni nesil Siber Güvenlik ürün ve projeleri geliştirecek.

NETAŞ ve TÜBİTAK BİLGEM, imzaladıkları iş birliği protokolü çerçevesinde geliştirilecek projelerde bilgi, personel, altyapı, proje planlama, proje geliştirme, proje yürütme, fikri mülkiyet yönetimi, teknoloji transferi, değişik iş modelleri ile ticarileştirme, üretim, tanıtım ve pazarlama, ürün satış, saha destek alanlarında paylaşımlarda bulunacak.

NETAŞ CEO’su C. Müjdat Altay, NETAŞ’ın TÜBİTAK BİLGEM ile imzaladığı Siber Güvenlik iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken şu açıklamalarda bulundu: “NETAŞ olarak 50 yıldır, ArGe ve inovasyondan aldığımız güçle bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki yeniliklerimizi birçok sektöre başarıyla aktarmaya devam ediyoruz. Bu süre boyunca hizmet verdiğimiz müşterilerimizden önemli deneyimler edindik. Bunları ürün ve hizmete dönüştürdük. 700 kişilik ArGe birimimizde geliştirdiğimiz, Türkiye’nin ilk yerli siber güvenlik ürün ailesi NOVA by NETAŞ’ı sunduk. Bunun yanında, NETAŞ Siber Operasyon Merkezi’ni kısa süre önce hizmete açtık. Tüm sektörlere hizmet verebilecek kapasitede güvenlik ve network uzmanlarından oluşan ekibimizle, en güncel ve en gerekli siber güvenlik operasyon hizmetlerini bir arada gerçekleştiriyoruz. Bu hizmetlerimizle birçok ulusal ve uluslararası şirketi tüm siber saldırılara karşı güvenle koruma altına aldık. Şimdi ise, TÜBİTAK BİLGEM ile çok verimli olacağına inandığımız bir Siber Güvenlik iş birliğine giriyoruz. NETAŞ ilkeleri çerçevesinde attığımız bu adımın, ülkemizin ekonomik ve stratejik gelişimine etkin katkılar sunacağına, ulusal arenada milli rekabet gücümüzü artıracağına ve TÜBİTAK BİLGEM ile birlikte Siber Güvenlikte başarılı projelere imza atacağımıza yürekten inanıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bisiklet ve elektrikli motosiklet satışları katlandı

E-ticaret platformu n11.com, 2017 yılının ilk dört ayı ve 2016’nın aynı dönemine göre karşılaştırmalı analiz ettiği bisiklet, elektrikli motosiklet ve hoverboard satışlarını açıkladı. Sonuçlar havaların ısınmasıyla yollara dökülen çift tekerlilerin karne ve yaz dönemine yaklaşırken en yüksek satış rakamlarını yakaladığını ortaya koydu. n11.com verilerine göre elektrikli motosiklet satış adedinde geçtiğimiz […]

Subscribe US Now

Access denied.