Musixen’de canlı müzik hiç bitmiyor

admin

Dijital performans platformu ve müzisyen/mekan pazaryeri Musixen ile konserler ve canlı performanslar dijital ortama taşınıyor. Canlı performansların izlenmesine olanak sağlayan Musixen sayesinde kullanıcılar sevdikleri sanatçıları tek bir platform üzerinden izlerken sanatçılar da gösterdikleri performanslardan gelir elde edebiliyor.

Korona virüs nedeniyle performans sanatçıları zor günlerden geçiyor. Bir yandan izleyicilerin karşısına çıkma özlemi diğer yanda gelir kaybı yaşarlarken sanatseverler de sevdikleri sanatçıları izlemekten mahrum kaldı. Yeni normalde kontrollü, sosyal mesafeli etkinlikler planlanırken alınan önlemler neticesinde müzik sektörünü etkileyen bazı kısıtlamalar geldi. Fakat ceplerdeki canlı konserlerin bir kısıtlaması bulunmuyor. Müzisyen ve sahne sanatçılarının seslerini duyurabilecekleri, sanatseverlerin de sevdikleri sanatçıların canlı performanslarını izleyebilecekleri Musixen uygulaması ile etkinlikler dijital ortama taşınıyor. Böylece en sevilen sanatçılar, evlerin salonundaki kanepe rahatlığında izlenebiliyor. Türkiye’nin adını YouTube, Instagram, Spotify, Facebook gibi global devlerin arasına sokmayı hedefleyen Musixen, kaliteli dijital canlı müzik performansları ve canlı sahne sanatlarının yer aldığı global bir içerik platformu olmayı amaçlıyor.

Canlı konserler her akşam 21.00’de

Pek çok farklı müzik türüne yer verilen uygulamada bugüne kadar 400 farklı canlı yayın gerçekleştirildi. 300’ün üzerinde kayıtlı müzisyenin yer aldığı platformda canlı konserler saat 21.00 itibariyle başlıyor. İzleyiciler, canlı yayın esnasında uygulama üzerinden çeşitli paketler satın alarak sanatçıya istek gönderimi, süper alkış gibi oyunlaştırmayla destek oluyor ve sanatçılar da buradan gelir elde edebiliyor. Dileyen sanatçılar da düzenledikleri canlı yayınlar için biletleme yapabiliyor ve kazanç sağlayabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Doğu Akdeniz'deki gerilim hakkaniyet temelinde çözülmelidir

TÜSİAD’ın Doğu Akdeniz’de yaşanan gelişmelere yönelik hazırladığı bültende, “Doğu Akdeniz’deki gerilim hakkaniyet temelinde çözülmelidir” mesajı verdi. “Doğu Akdeniz’de artan gerilim, hakkaniyet temelinde barışçıl bir sonuca ulaşmak için tüm tarafların ivedilikle önkoşulsuz olarak müzakerelere başlama gereğini ortaya koymaktadır.   Doğu Akdeniz’deki bölgesel anlaşmazlık enerji kaynakları sorunu olmanın ötesinde, doğal kaynaklar üzerinde egemenlik ve deniz yetki alanının […]

Subscribe US Now

Betboo