Monster’dan Türk oyunu TARTARUS’a destek

admin

Yerli oyun bilgisayarı üreticisi Monster Notebook duyurulmasının ardından büyük heyecan yaratan Türk yapımı aksiyon macera oyunu TARTARUS’un destekleyicisi olduğunu açıkladı. Oyun, Monster’ın yüksek performanslı bilgisayarları kullanılarak geliştirilecek.

Türkiye’deki oyun sektörünün ve oyunculuğun gelişimine her fırsatta katkı sunmaya çalışan Monster Notebook, daha önce de çeşitli oyun etkinliklerine ve başarılı e-spor takımı SuperMassive’e sponsor olmuştu. Firmanın desteğini sunduğu son yerli oluşum ise TARTARUS oyununun geliştiricisi Abyss Gameworks oldu.

Monster Notebook Genel Müdürü İlhan Yılmaz, Abyss Gameworks’e destek olma kararlarını şöyle değerlendirdi, “Yerli bir marka olarak ülkemize karşı daima bir sorumluluk hissettik. Malum, oyun sektörü dünyada 100 milyar doları aşan bir büyüklüğe ulaştı ve Türkiye’nin de bu pazardan daha fazla pay alabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle Abyss Gameworks gibi gelecek vadeden firmalarla işbirliği yapmaya, onlara destek olmaya çalışıyoruz. Eğer onların başarıya ulaşmalarında az da olsa katkımız olursa ve böylelikle ülkemizdeki oyun sektörünün gelişmesine destek olabilirsek bundan gurur duyarız. Abyss Gameworks’ün başarılı olacağına inanıyoruz ve onlara destek olarak da bunu göstermek istedik.

Abyss Gameworks’ün Pazarlama Müdürü Hüsamettin Yüzer de Monster ile girdikleri işbirliğine ilişkin düşüncelerini şu sözlerle ifade etti, “Öncelikle uluslararası marka kimliğine sahip ve ürün kalitesi global anlamda mükemmelliği sunan Monster Notebook ile çalışmak bizler için heyecan verici. Gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği sayesinde TARTARUS projesini daha da ileriye taşıyabileceğimizi düşünüyoruz. Monster ekipmanlarıyla işlerimizi daha efektif ve hızlı halledeceğiz ki özellikle oyun geliştirme sürecinde zaman en değerli unsur. TARTARUS, ekibimizin ilk projesi olmasına rağmen henüz oyun piyasaya sürülmeden bizi bağrına basan insanları görmek mutluluk verici. Abyss Gameworks olarak sürdürülebilir projeler üreten bir şirket olmak bizim en büyük amacımız. Umarım Abyss Gameworks, Monster’ın izinden ilerleyerek birkaç sene içerisinde dünya çapında adından söz ettiren bir marka haline gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Güleser Tekstil dünya ev tekstili modasının kalbinin attığı Proposte Fuarı’nda

Dünyanın en prestijli ev tekstili fuarı Proposte, bu yıl 3-5 Mayıs tarihlerinde İtalya’nın Como şehrinde düzenleniyor. Uzun yıllar sadece İtalyan üreticilerin ürünlerinin sergilediği fuar, yakın bir zamanda diğer Avrupa Birliği ülkelerinde üretim yapan şirketlere açıldı. Proposte Fuarı’na Türkiye’den ise ülkemizin lider tekstil üreticisi Güleser Tekstil’in de aralarında olduğu 4 şirket […]

Subscribe US Now

Betboo