MİMARLAR VE İÇ MİMARLAR GELECEK VAAT EDEN FİKİRLERİNİ YAPI KATALOĞU MİMARLIK ÖDÜLLERİ’NDE ORTAYA KOYUYOR!

admin

40 yaş altı mimar ve iç mimarların kişisel ya da ekipler halinde katılım gösterebileceği, bu sene YAPI KATALOĞU çatısı altında 26.sı düzenlenen ‘ALTIN ÇEKÜL Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’ programına paralel olarak gerçekleşecek YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri, sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli ve genç fikirlerin ortaya çıkarılmasını hedefliyor.

Yarışma yoluyla elde edilecek fikirsel üretimin kamu nezdinde de bir tartışma ortamı yaratılmasının arzu edildiği YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri’nde, genç mimarlar ve iç mimarlar tarafından ortaya konacak fikirlerin hayata geçirilmesi için sektörde yer alan aktörlerinin devreye sokularak mimarlık / tasarım kültürünün bilinirliğine ve niteliğine katkı verilmesi de amaçlanıyor.

YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri yarışmasının 2020 teması (Afet ve Acil Durumlarda Kullanılacak) Taşınabilir Yaşam Birimleri olarak belirlenmiş. Bu bağlamda genç mimarların ve iç mimarların, mesleklerinde tecrübelerini artırmak isteyen genç ofislerin, günümüzün değişen ve tekrar şekillenmeye aday ‘acil barınma’ kavramı üzerinden fikirlerini sunmaları bekleniyor. Belirlenen tema çerçevesinde, bir sorunsala en iyi hikâyeyi oluşturarak çözümler sunulmasının teşvik edildiği yarışmada katılımcı ekiplerden, son teknolojinin kullanıldığı yenilikçi tasarım süreçlerini içeren, ekolojik dengeyi göz önünde bulundurarak malzemelerin şimdiye kadar bilinen özelliklerine ek olarak sahip olmadığı bir özelliğin kazandırıldığı bir tasarım oluşturulması isteniyor.

Soru ve Cevaplar Yayınlandı

Teması ve hedefleri bağlamında duyurulduğu günden bugüne kadar ilgiyle izlenen YAPI KATALOĞU Mimarlık Ödülleri raportörlüğüne birçok soru iletildi ve raportörlük yakın zaman önce iletilen soruları cevaplarıyla birlikte Yapı Kataloğu Mimarlık Ödülleri web sitesinde yayınlandı. Soru ve cevaplara bu linkten ulaşabilirsiniz.

Yarışmaya katılım koşulları başlıca şu şekilde:

  • 40 yaş ve altı (Doğum yılı: 1 Ocak 1980) mimarlar, iç mimarlar ve ofisleri 2020 senesi için belirlenen tasarım konsepti çerçevesinde en iyi tasarımı oluşturmak için yarışacaklardır. Bu bağlamda, sadece ekip liderinin 40 yaş ve altı olması zorunlu ve yeterlidir.40 yaşın üstündeki katılımcılar ekipte ekip lideri olmamak suretiyle yer alabilir.
  • Ekipte en az bir mimarın/iç mimarın bir ofiste çalışıyor olması ve bu ofisin danışman olarak gösterilmesi gerekmektedir.
  • Ekip lideri Mimarlar/İç mimarlar odasına kayıtlı olmak zorundadır.

Yarışmaya katılım sağlamak üzere katılım formunu doldurmak ve katılım koşullarını detaylıca incelemek için lütfen linki tıklayınız.

Yarışma Jürisi

(Sıralama soyadına göre alfabetik olarak yapılmıştır.)

Doç. Dr. Ece Ceylan Baba / Yeditepe Üni. Mimarlık Bölümü Başkanı

Sibel Dalokay Bozer / İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Kurtul Erkmen / Mimar – AURA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı

Ayşe Hasol Erktin / Mimar

Gülçin İpek / Sektör Uzmanı – Mimar

Dr. Mehmet Murat Uluğ / Mimar

(Jüri üyelerinin birinci derece yakınları yarışmaya katılamaz. )

Yarışma Takvimi

Projelerin Son Teslim Tarihi: 15 Ekim 2020 (saat 23:59’a kadar)

Jüri 1. Aşama Değerlendirmesi: 19-23 Ekim 2020

‘Kısaliste’nin Duyurulması: 26 Ekim 2020

Jüri 2. Aşama Değerlendirmesi: 9-13 Kasım 2020

Kazananların Açıklanması: 16 Kasım 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hayat Kimya Sürdürülebilirlik Raporuna Stevie’den İki Ödül

Herkesin kaliteli ve yenilikçi ürünlere erişim hakkı olduğuna inanan bir yaklaşımla çalışmalarını yürüten Hayat Kimya, dünyanın en prestijli ödül organizasyonlarından olan Stevie Ödüllerinde, 2018 Sürdürülebilirlik Raporu ile ‘Best E-Book’ ve ‘Best Annual Report – Privately-Owned Companies’ kategorileri olmak üzere iki bronz ödüle layık görüldü. Bingo, Molfix, Molped, Papia, Familia gibi […]

Subscribe US Now

523 Origin Unreachable

523 Origin Unreachable


cloudflare-nginx