MEDİKAL SEKTÖRÜNDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM, KOLAYMEDİKAL İLE GERÇEKLEŞİYOR

KOBİ Postası

Türkiye’de faaliyet gösteren medikal cihaz üreticisi ve satıcılarının Ürün Takip Sistemi (ÜTS) projesi ile entegre bir şekilde çalışmaları yasal bir zorunluluktur. Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ÜTS projesi, ülkemizde üretilen veya ithal edilen tüm tıbbi cihazların ve kozmetik ürünlerin, üretim bandından satılıp kullanıldığı yere ve hastaya kadar takip edebilmesini sağlayan bir sistemdir.

Son yıllarda e-Dönüşüm uygulamaları artarak devam ediyor. Bununla birlikte, eczane, medikal ve optisyenlik müesseseleri gibi sağlık hizmeti sunucuları ile medikal malzeme ve ilaç/etken madde temin eden tüm mükelleflere, 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren, brüt satış hasılatına bakılmaksızın e-Fatura ve e-Defter zorunluluğu geliyor.

e-Dönüşüm sürecinin öncü şirketi Kolaysoft Teknoloji, medikal sektörünün dijital dönüşüm yolculuğu için “Kolaymedikal Platformunu” hazırladı. ÜTS yazılımı ile entegre çalışan Kolaymedikal Platformu sayesinde, medikal sektörünün hayatı kolaylaştırırken, dijital dönüşüm süreçlerini hızlı ve kolay bir şekilde yapacaklardır.

Kolaysoft Teknoloji, e-Dönüşüm pazarının %20’sinin altyapısını sağlıyor

Son yıllarda işletmelerin gündeminde olan e-Dönüşüm çalışmaları hakkında bilgiler veren Kolaysoft Teknoloji AŞ Genel Müdürü Kezban Boztürk, şunları anlattı:

“İş hayatımıza zorunluluk olarak giren ve alışkanlıklarımızı değiştiren “dijital dönüşüm”, iş yapış şeklimizi tekrar tasarlamamız için yeni fikirler verdi. Kamu ve özel işletmelerde finansal süreçlerin kontrolü, son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmelerle, artık elektronik ortamda yapılmaya başlandı. Büyük bir hızla gerçekleşen dijital dönüşüm ile önümüzdeki birkaç yıl içinde tüm sektörlerin iş süreçlerini (muhasebe, insan kaynakları vb) kağıtsız ortamlarda yöneteceği ve denetleyeceği gerçeği hızla yaklaşıyor. e-Dönüşümün (e-fatura, e-defter, e-arşiv) getirdiği yenilikçi fikirler ve alışkanlıklar ile işletmeler dijital dönüşüm çalışmalarına başladılar. Dijital dönüşümde her zaman öncü olan medikal sektörüne, firma olarak değer katıyoruz. TİTCK (Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu), TEB (Türk Eczacılar Birliği), Optisyenler Birliği gibi kurumlar ile işbirliğimiz ve çalışmalarımız bulunuyor. Hizmet verdiğimiz müşterilerimize, e-Dönüşüm sürecini en kolay haliyle uçtan uca sunuyoruz. Hem Kolaysoft Teknoloji, hem altyapı hizmeti sunduğumuz 14 özel entegratör ile olan işbirliğimizi değerlendirdiğimizde, e-Dönüşüm pazarının %20’nin altyapısını Kolaysoft Teknoloji olarak biz sağlıyoruz” diye konuştu.

Kolaymedikal ile sağlıklı veriye dayalı çalışma imkanı sağlanıyor

ÜTS yazılımı ile entegre çalışan Kolaymedikal Platformu, aynı zamanda tüm muhasebe yazılımları ile uyumludur. Kolaymedikal Platformu, medikal sektörüne hızlı, güvenli, sistematik ve ekonomik yapısı ile sağlıklı veriye dayalı çalışma imkanı sağlıyor.

Kolaymedikal’in sağladığı faydalardan birkaçı şunlardır:

1-Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB)’na, e-fatura ve e-arşiv faturalarını ulaştırma ve saklama hizmeti.

2-Ürün Takip Sistemi (ÜTS) entegrasyonu ile kaydınızı tek tuşla tanımlayabilme hizmeti.

3-Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’na, faturalarınızı anında gönderebilme hizmeti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

GOODYEAR’DAN ÇİFTE PODYUM

Goodyear bu hafta sonu gerçekleşen dünyanın en prestijli dayanıklılık yarışı Le Mans’dan başarıyla döndü. Yarışta LMP2 sınıfında Goodyear lastikleri ile mücadele eden 2 takım, başarısını podyuma çıkarak taçlandırdı. Bu yılki 24 Saatlik Le Mans yarışı, Goodyear’ın geçen yıl aynı etkinlik sırasında açıkladığı uluslararası motor sporlarına geri dönüşünden bu yana katıldığı […]

Subscribe US Now