Mayıs’ta 513 teşvik belgesi verildi, 114 belge ipta edildi

admin

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Mayıs ayında farklı sektörlerden 513 kurum ve kuruluşun toplam 10 milyar 954 milyon lira tutarındaki yatırımlarına, çeşitli vergi istisna ve indirimleri ile sigorta primi desteklerini içeren yatırım teşvik belgesi verdi.

Bakanlık, aynı dönemde toplam 485 milyon 472 bin lira sabit yatırım bedelli 114 yatırım teşvik belgesini de iptal etti. İptal edilen bu yatırımlarla da toplam 2,910 kişilik istihdam öngörülüyordu.

Resmi Gazete’de yayımlanan Mayıs ayı yatırım teşvik belgelerine ilişkin tebliğ eki listeye göre, teşvik belgesi alan kurum ve kuruluşların sabit yatırımları 10 milyan 954 milyon lira, bu kapsamda ithal edilecek makine ve teçhizat tutarı 487 milyon dolar olarak belirlendi. Teşvik belgeleri kapsamında 12,837 kişilik istihdam öngörülüyor. Mayıs ayında tamamlama vizesi alan 105 kurum, kuruluş ve firmanın sabit yatırım tutarı 1 milyar 72 milyon lira, bu kapsamda ithal edilen makine ve teçhizat tutarı 139 milyon dolar, istihdam da 2 bin 867 kişi olarak gerçekleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı Resmi Gazete'de

 Kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağı uygulamaları 1 Temmuz’dan itibaren bir ay daha uzatıldı. Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanı kararına göre, salgın nedeniyle dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumlar kapsamında zorlayıcı sebep gerekçesiyle 30 Haziran’a kadar kısa çalışma başvurusunda bulunmuş işyerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi; 1 Temmuz’dan itibaren, uygulaması […]

Subscribe US Now

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx