MasterGames 2017 30 Nisan’da start aldı

admin

30 Nisan – 7 Mayıs 2017 tarihleri arasında iş dünyası ve üniversite mezunlarını 12 farklı spor dalında gerçekleşecek yarışlarla bir araya getiren MasterGames, dördüncü senesinde eğlence ve mücadele dolu bir turnuvaya imza atıyor. Bu sene İstanbul Teknik Üniversite’sinin ev sahipliği yaptığı turnuvada Boğaziçi Üniversitesi, İTÜ, ODTÜ, Bilkent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Işık Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi , İstanbul Aydın Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen 20 üniversitesinden 700’den fazla mezun, turnuvada tam 12 dalda ; voleybol, basketbol, futbol ve kürek, briç olmak üzere 5 takım sporunda ve tenis, yüzme, koşu, masa tenisi, satranç ve tavla olmak üzere 6 bireysel spor ve ilk defa Axa Sigorta’nın sorumluluğunda digital oyun dalında yarışacak.

MasterGames’17 Mezunlar Arası Spor Turnuvası, 30 Nisan Pazar günü Briç Turnuvasıyla başladı. Levent Tenis Kulübü’nde yer alan Majör Boğaziçi Briç Kulübü ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada şampiyonluğu çiftlerde Marmara Üniversitesi mezunlarından Yaşar Eraslan ve Serkan Sofu kazandı. Üniversite olarak birincilik kupasının sahibi Marmara Üniversitesi olurken, ikincilik kupasını Yıldız Teknik Üniversitesi ve üçüncülük kupasını İstanbul Teknik Üniversitesi kazandı.

2 Mayıs Salı akşamı Bahçeşehir Üniversitesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen açılış töreni sporcuların ve dernek yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşti. Mezunların daha önceki senelerde ki deneyimlerini paylaştığı, heyecanını dile getirdiği gecede sporcular birbirlerine şans dilediler.

MasterGames bu etkinliklerle üniversite mezunlarının kendi okullarının mezunlar dernekleriyle iletişimlerini arttırmayı ve eski okul arkadaşlarının spor bağlamında yeniden bir araya gelerek keyifli zaman geçirmesine vesile olmayı hedefliyor. Dördüncü yılında 20 üniversiteye ulaştıklarını belirten MasterGames Organizasyon Komitesi Başkanı Tijen Mergen turnuva hakkında şunları söyledi: “Amacımız genç üniversiteleri de organizasyonumuza dahil ederek, binlerce kişinin katılımıyla tüm Türkiye’ye yayılmak ve ardından uluslararası bir turnuva haline dönüşerek büyümek.”

3 Mayıs’da Bilgi Üniversitesi Santral İstanbul Kampüsü’nde gerçekleşek Kürek yarışı ile devam eden MasterGames diğer branşlarda elemeler ile tüm hafta devam edecek. Kürek ve Briç hariç tüm branşlar İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü Tesislerinde yapılacak. Okul günlerindeki gibi birlikte spor yapmaya, toplumu daha aktif yaşamaya teşvik etmek ve mezunlar arası bağları güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilecek yarışların, her sene katılan üniversitelerin birinin tesislerinde yapılması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

SAS Türkiye’de yeni atamalar

Hakan Erdemli, liderlik ettiği SAS Türkiye Ofisi’nde 5 başarılı yılın ardından SAS Amerika Batı Yakası Otomobil Endüstrisi satışlarının başına geçmeye hazırlanıyor. 2012 yılında SAS Türkiye’ye satış direktörü olarak katılan Erdemli, Ocak 2013’ten bu yana SAS Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. Hakan Erdemli’nin yeni atamasını takiben, SAS Türkiye operasyonuna liderlik […]

Subscribe US Now

Betboo