MAHREMİYET: DİJİTAL TOPLUMDA ÖZEL HAYAT

admin

Koç Üniversitesi Yayınları’nın (KÜY) Mahremiyet: Dijital Toplumda Özel Hayat adlı kitabı okuyucularıyla buluşuyor. Teknoloji ve Hukuk kategorilerinde yayımlanan ve Eirik Løkke’nin yazdığı kitap, Dilek Başak tarafından Türkçeye kazandırıldı.

Mahremiyet, yeni teknolojilerin özel yaşamımızı nasıl doğrudan tehdit ettiğini açıklıyor. Kişisel verilerimizin kaydedilerek hem istihbarat örgütleriyle paylaşılması hem de ticari şirketlere pazarlanması sonucunda ihlal edilen özel yaşamımızı nasıl emniyet altına alabileceğimizi inceliyor ve hem mahremiyeti önemseyecek hem de faydalı dijital araçların ve hizmetlerin gelişmesini sağlayacak bir dengenin nasıl kurulacağını keşfetmeye çalışıyor.

Mahremiyet, gözetleme toplumunun artık distopik bir gelecek olmaktan çıktığını öne sürerek “Günün birinde özel yaşam hakkının yok olması gibi bir ihtimal var mı?” gibi hassas bir soru soruyor. Bir yandan bu gözetleme toplumunun içerdiği sorunları ve yol açtığı sonuçları masaya yatırırken bir yandan da bu karanlık geleceği engellemek için ne tür yasal düzenlemelere ihtiyacımız olduğunu ortaya koyuyor, çözüm yolları öneriyor.

Künye Bilgisi:

Mahremiyet:

Dijital Toplumda Özel Hayat

Yazar: Eirik Løkke

Çevirmen: Dilek Başak

Fiyat (KDV Dâhil): 18 TL

ISBN: 978-605-2116-46-3

Barkod: 9786052116463

Ürün Sırası: 168

Ana Kategori: Teknoloji, Hukuk

Ebat: 13,5 x 20 cm

Sayfa Sayısı: 160

Kapak Türü: Karton Kapak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Petrol fiyatlarında rekor artış beklentisi

Rosneft Üst Yöneticisi İgor Seçin, ABD’nin, İran’la yapılan nükleer anlaşmadan çekilme kararı nedeniyle dünya petrol üretiminin yüzde 5’inin yaptırım riski altına girdiğini belirterek, “ABD’nin güttüğü yaptırım politikası nedeniyle küresel petrol fiyatlarında yeni rekorlar görülebilir” dedi. Seçin, petrol fiyatlarında yaşanan artışın, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile varılan üretim kısıntısı […]

Subscribe US Now

Betboo