Lidya Grup’un masasında, 3 global markanın teklifi bulunuyor

admin

Pandemi sürecini değerlendiren Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, temsil ettiği markalar, sahip olduğu tecrübe ve organizasyon gücüyle, Avrupa’nın birkaç firması arasında yer aldıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Dijital baskı sektöründe, Xerox, Epson, Efi global markalarının Türkiye distribütörlüğünü yapıyoruz ve geçtiğimiz yılın son çeyreğinde kendi markamız olan Sutec’i pazara sunduk. Temsil ettiğimiz markalar, bilgi birikimimiz, tecrübemiz, organizasyon yapımız ve finansal gücümüz ile Avrupa’nın sayılı birkaç firmasından birisiyiz. Koronavirüse rağmen, Lidya Grup olarak bu yıl, geçtiğimiz yıla oranla büyümeyi hedefliyoruz. Şartlar ne olursa olsun, Lidya Grup olarak, yeni başarılara imza atma kararlılığımız yüksektir ve hedeflerimize ulaşmak için sahip olduğumuz tüm birikimlerimizi kullanıyoruz. Pandemi sırasında, müşterilerimize ve pazara yaklaşımımız nedeniyle, global markaların dikkatlerini çekmeyi de sürdürüyoruz. Bu süreçte, güvenilir ve sürekliliği olan firmalar, piyasaların yeniden açılmasıyla, yeni fırsatları yakalayacaklardır. Lidya Grup olarak masamızda, iş ortaklığı yapmak isteyen 3 yeni global markanın teklifleri bulunuyor. Önümüzdeki günlerde, yeni iş ortaklıkları ve yeni fırsatları değerlendiriyor olacağız” dedi.

Lidya Grup olarak, müşterilerimize finansal destek sağladık

Krizler sırasında tüm gözlerin “lidere” çevrildiğini anlatan Bekir Öz, dijital baskı sektörünün lideri olan Lidya Grup’un, pandemi sırasında çalışanlarından müşterilerine kadar tüm eko-sistemine liderlik ettiğini söyledi.

Lidya Grup’un krizler sırasında sağduyulu, sakin ve güven veren olduğunu belirten Bekir Öz, şunları kaydetti: “Zor zamanlarda insanları ve toplumları sarıp sarmalayan güçlü liderler, çevresindekilerin zorlukları aşarak güçlü kalabilmelerine destek olurlar ve birçok konuda da onlara ilham verirler. Koronavirüs salgınıyla birlikte işlerin düşmesi nedeniyle, müşterilerimizden en fazla ödemelerinin ertelenmesi konusunda talepler geldi. Bizler de, değerli müşterilerimize, ilave finansman destekleri verip ödemelerinin bazılarını erteleyerek, desteğimizi sürdürmeye devam ettik ve ediyoruz. Yine, pandemiyle birlikte Mart ve Mayıs sonuna kadar satışlarımız düştü, ancak bu dönemde servis operasyonlarımıza aralıksız devam ettik. Özellikle üretici olan müşterilerimizin, bu süreçte aksaklık yaşamasına müsade etmedik. Önceliğimiz çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığı olmaktadır, gereken güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde alarak, servis hizmetlerimizi kesintisiz sürdürmekteyiz. Haziran ayında yeni normalleşmeyle birlikte, piyasalar yeniden hareketlenmeye başladı ve hızlı bir çıkış süreci yaşıyoruz. Faizlerin düşmesiyle, yatırım maliyetleri oldukça iyi bir noktaya gelmiştir ve bunun yatırımları hızlandıracağını düşünüyoruz. Firmamız açısından, bu yılın ilk çeyreği başarılı geçti, hepinizin bildiği gibi ikinci çeyrekte pandemi nedeniyle piyasalar durdu, üçüncü çeyrekte normalleşmeyle birlikte yeniden toparlanmaya başladı ve yılın son çeyreğinde ise atağa geçileceğini ve yatırımların hız kazanacağını gözlemliyoruz” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Asırlık şirketlerin yerini, 5-10 yıllık geçmişi olan teknoloji devleri alıyor

Dünyanın dev sanayi kuruluşları, finans kurumları ve köklü holdingleri, milyar dolarlık şirket değerlerine ulaşabilmek için onlarca yıl harcadı ve milyarlarca lira yatırım yaptılar. Onbinlerce insanı istihdam ettiler. Holding yönetimleri ikinci, üçüncü nesillere geçti. İnsanlar, bu şirketlerde bir ömür geçirip emekli oldular. Yerlerine yenileri geldi. İnternet çağıyla başlayan, akıllı telefonlar ve […]

Subscribe US Now

Betboo