Kurtulmuş’tan arı yetiştiricilerine müjde

kobipostasi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordulu arıcıları kabulünde, arılı kovan desteklemelerinin 15 gün içerisinde ödeneceği müjdesini verdi.

Başbakan Yardımcılığı makamından yapılan açıklamaya göre, Kurtulmuş, Ordu Arı Yetiştiricileri Birliği üyeleriyle Ankara’da bir araya geldi. Türkiye’nin önemli bal üretim merkezlerinden olan Ordu’daki arı yetiştiricileri, yaşadıkları sorunlar hakkında Kurtulmuş’a bilgi verdi.

15 GÜN İÇERİSİNDE ÖDENECEK

Ordu’daki 2 bin 449 arıcının 556 bin 473 arılı kovanına toplam 5 milyon 564 bin lira destekleme yapılacağını belirten Kurtulmuş, diğer taraftan ana arı ve damızlık ana arı desteklemesinin de 2017 yılında destek kapsamına alındığını vurguladı.

MAZOT DESTEĞİ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ballı bitkilerden korunganın teşvik kapsamına alınması sürecinin devam ettiğini ve yakın zamanda destek kapsamına alınmasına ilişkin prosedürün sonuçlandırılacağını aktaran Kurtulmuş, gezginci arıcılıktaki mazot desteği konusunda da çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, merdiven altı bal üretimiyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde ciddi mücadele verildiğine işaret ederek, bu konudaki denetimlerin daha da arttırılacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sınavdan önce yenilen poğaça ve simit konsantrasyonu bozar

Okan Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Funda Şensoy yapılan birçok araştırmanın doğru beslenmenin; beyin gelişimi ve hafızayı etkilediği sonucuna vardığını belirterek sınav öncesi beslenmede yapılması gerekenleri şöyle sıralıyor: > Sınavdan bir gün önce besin çeşitliliğinin sağlandığı bir öğle ve akşam yemeği tüketilmeli; aşırı yağlı ve yağda […]

Subscribe US Now