KURBAN BAYRAMINDA 2,5 GÜN İZİNLE 10 GÜN TATİL YAPMAYI TERCİH EDİYORUZ

kobipostasi

Resmi tatillerin genellikle hafta sonuna denk geldiği 2017 yılında ilk kez uzun tatil yapma fırsatı var. Günde 1,5 milyon uçak bileti araması yapılan, uçak bileti sitelerinden Enuygun.com, uzun tatili özleyenlerin, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı tatilini 2,5 gün izinle birleştirerek 10 güne çıkarmayı tercih ettiğini açıkladı.

Uçak bileti sitelerinden Enuygun.com’un analizine göre, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı tatilini 2,5 gün izin alarak 10 güne çıkarmayı tercih ediyoruz. Her ay 300.000 üzerinde bilet satışı gerçekleştiren Enuygun.com, site üzerinde yapılan aramalarda 26 Ağustos- 4 Eylül tarihleri arasında artış olduğunu belirtti. Kış gelmeden az izinle uzun tatil yapma fırsatını kaçırmak istemeyenler yurtiçinde en çok İzmir, Antalya, Dalaman, İstanbul, Ankara, Trabzon, Gaziantep şehirlerine yurtdışında ise Kiev, Odessa, Budapeşte, Amsertdam ve Liviv’e arama yapıyor. Tatil planını son ana bırakanlar için ise hala uygun fiyatlarla uçma imkanı var.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zafer Bayramı ile birleştiriyoruz

Kurban Bayramı tatilinin 31 Ağustos Perşembe günü öğleden sonra başladığını belirten Enuygun.com’un Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu “30 Ağustos Çarşamba günü resmi tatil, 31 Ağustos Perşembe arife günü ise yarım gün tatil. 28 Ağustos Pazartesi ve 29 Ağustos Salı günleri izin alarak 26 Ağustos Cuma akşamı tatile başlayabilirsiniz. Kurban Bayramı tatili de 4 Eylül Pazartesi akşamı sona eriyor. Yani bir sonraki haftanın Pazartesi günü de tatil. Pazartesi ve Salı günleri ile arife günü yarım gün izin alarak 5 Eylül Salı günü iş başı yapabilirsiniz. Böylece 2,5 gün izin alarak tam 10 gün tatil yapmak mümkün” dedi.

Yazın son tatil fırsatı

Kurban Bayramı tatilinin denize girilebilecek en güzel dönemlere denk geldiğini belirten Hacıbayramoğlu sözlerini şöyle sürdürdü. “Ağustos sonu ve Eylül ayının ilk günlerinde ülkemizde birçok yerde deniz çok güzel oluyor. Bu dönemde aşırı sıcaklar görülmüyor ve deniz suyu ısındığı için yüzmek daha keyifli. Tüm bu nedenlerle bu bayramda da Ramazan Bayramı gibi tatile çıkanların sayısında artış olacağa benziyor. Uygun fiyatlarla uçak bileti bulmak için biletlerinizi şimdiden alın ve otel rezervasyonlarınızı da yaptırmayı unutmayın. Kış gelmeden bu uzun tatil fırsatını değerlendirirken havaalanı ve karayollarında oluşabilecek bayram yoğunluğuna da dikkat edin” yorumunda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

OTOMATİK KATILIM, ALLIANZ TÜRKİYE'NİN "'ONLINE TEKLİF" PORTALI İLE KOLAYLAŞIYOR

Otomatik katılım uygulaması, Allianz Türkiye’nin hayata geçirdiği, sektörün ilk ve tek ‘Online Teklif’ portalı ile yepyeni bir ivme kazandı. Tüm işlemlerin tek bir noktadan takip edilebilmesini sağlayan ‘Online Teklif’ portalı, işverenler için otomatik katılım sürecini çok daha kolay ve hızlı hale getiriyor. Zamandan kazandıran portal, insan kaynakları departmanlarının otomatik katılım […]

Subscribe US Now