KPMG Türkiye, veri ve analitik mükemmeliyet merkezi oldu

admin

KPMG Global’in beş yılda 5 milyar dolarlık küresel teknoloji yatırımının içinde yer alan KPMG Türkiye, küresel ağın Lighthouse lisansını aldı. Veri, analitik, akıllı otomasyon ve yapay zeka teknolojileri alanında dünyadaki mükemmeliyet merkezleri arasına giren KPMG Türkiye, uzman kadrosuyla şirketlerin ihtiyaçlarına çözüm sunuyor, daha hızlı ve doğru karar vermelerini destekliyor. KPMG Türkiye Lighthouse Lideri Gökhan Mataracı, “Gelecek, veri ile şekilleniyor. Biz de KPMG Türkiye olarak veriyi bilgi ve iç görüye dönüştürme konusunda iş ve teknoloji çözümlerini hayata geçiriyoruz” dedi.

KPMG Türkiye, küresel ağının denetim, vergi ve danışmanlık alanlarında gelişmiş veri yönetimi, ileri seviye analitik, yapay zeka, akıllı otomasyon ve yıkıcı teknoloji uygulamaları için kurulan Lighthouse lisansını aldı. Bu lisansla veri analitiği ve yapay zeka gibi yeni teknolojilerde dünyanın mükemmeliyet merkezleri arasına giren KPMG Türkiye, şirketlerin daha hızlı ve doğru karar vermelerini destekleyecek hizmetlerle rekabet avantajı sağlayacak yeni yöntemler de sunuyor. 32 ülkede 14 binden fazla KPMG profesyonelinden oluşan Lighthouse, Google, Microsoft, Oracle ve IBM gibi teknoloji devlerinin iş birliğiyle hizmet veriyor.

“Veri ile rekabet avantajı sağlıyoruz”

KPMG Türkiye Lighthouse Lideri Gökhan Mataracı, teknolojik dönüşüm sürecini dört aşamada ele aldıklarını söyledi. Şirketlerin ihtiyacına bağlı olarak, tek bir uygulamanın devreye alınması veya uçtan uca entegre bir çözüm geliştirilmesinin mümkün olduğunu söyleyen Mataracı, “Yıkıcı teknolojiler iş modellerini yeniden tanımlarken, veri geleceği şekillendiriyor. Küresel lider işletmelerin yeni sermayesi veri, işlendiğinde değerine değer katıyor. Bu bağlamda, karmaşık veri kaynaklarından elde edilmiş büyük miktarda veriye uygun şekilde tasarlanan bir veri yönetimi süreci kritik önem taşıyor. KPMG Türkiye olarak veri içerisinde ilk bakışta görülmeyen gizli kalmış örüntülerin belirlenmesi ve aksiyon alınabilmesini sağlayan; veri düzenleme ve dönüşüm, istatistiksel modelleme, makine öğrenmesi veya yapay zeka algoritmalarının uygulanması konusunda işletmelere destek oluyoruz. Doğru veri kaynaklarının kullanılmasıyla, kapsamlı bir iç görü elde ederek, daha hızlı ve doğru kararlar vermelerini destekliyoruz” dedi.

Mataracı, şirketlerin yapay zekadan destek alarak hem maliyetlerini düşürebileceğini hem de daha yüksek iş gücü kapasitesine ulaşabileceklerini de söyledi. Mataracı, şöyle devam etti: “Analitik konusundaki deneyimimizi, güvenilir veri tabanı ve sektör tecrübesiyle birleştirerek, kendi kendini sürekli geliştirebilen çözümler üretiyoruz. Yapay zeka ve akıllı otomasyon ile iş modellerini yeniden tasarlarken rekabet avantajı sağlayacak yeni yöntemler de kazandırıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Future Tellers /Gelecek Anlatıcıları diyalog serisi Uluslararası Kültür Sanat Sahnesi ile devam ediyor

Southbank Centre’dan, Barbican Centre’a önemli sanat merkezlerinden konuşmacılar, hedefledikleri uluslararası ağda multidisipliner sanat ve kültür alanını bağlayan iletişim hakkında konuşacak ve sorunlara çözüm arayacaklar. Özellikle pandemi döneminin getirdikleriyle sektörün sorunlarına uluslararası bir bakış açısı getirecek konuşma, 10 Eylül Perşembe günü saat 19:00’da Zoom Live ve Zorlu PSM YouTube hesabında canlı […]

Subscribe US Now

523 Origin Unreachable

523 Origin Unreachable


cloudflare-nginx