Kızgın kumlardan buzullara kadar araç testi yapıyorlar

kobipostasi
Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün
Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün

YILDIZ NEVİN GÜNDOĞMUŞ >>  Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, firmaları bünyesinde görev yapan mühendislerin Kuzey Kutbu’ndan çöllere kadar seyahat ederek, araçların iklim ve dayanıklılıklarını test etmek için çalıştıklarını söyledi.

Yenigün, yaptığı açıklamada,  Sancaktepe’de temmuz ayında temeli atılan ve inşaatı devam eden 60 milyon lira yatırımlık yeni Araştırma Geliştirme (Ar-Ge) Merkezi’nin 2014 yılının ilk yarısında hayata geçmesinin planlandığını anımsattı. Tamamlandığında 20 bin metrekare kapalı alan ve 10 bin metrekare açık alanda hizmet verecek olan merkezin özel sektörün en büyük Ar-Ge yapılanması olacağını dile getiren Yenigün, “Merkezimiz, beyaz kağıt üzerinde tasarım olarak başladığımız araç ve motor projelerinin mühendisliğini yaparak, üretime hazır ürünler haline getirebilme yetkinliğine sahip olacak. Global bazda mühendisliğini yaptığımız ve üzerinde çalıştığımız projelerimizle otomotiv sektörünün en büyük mühendislik fabrikası olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Ford Otosan’ın ürün geliştirme ekibinin, konseptten üretime kadar araç, motor ve güç aktarım organlarını tasarlamak, mühendisliğini yapmak ve test etmek için gereken deneyim ve yeteneklere sahip olduğuna dikkati çeken Yenigün, şöyle konuştu:

“Biz şu an, Ford’un ihtiyaç duyduğu global mühendislik için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ford Otosan her zaman bu konuda önemli bir merkez olmuş, sektörümüze de önemli kazanımlar sağlamıştır. Lokal anlamda olduğu kadar global anlamda bu projelerin içerisinde yer almak önemli fırsatlardır. Ar-Ge mühendislerimiz global projelerimiz çerçevesinde dünyanın çeşitli bölgelerine sürekli ziyaretlerde bulunarak testler yapıyor, yapılan çalışmalara destek veriyor. Ar-Ge çalışanlarımızın her ay ortalama yüzde 20’si yurtdışı ülkelere gitmektedir. Mühendislerimiz Ford’un global diğer merkezlerinde yaptıkları çalışmaların yanı sıra Kuzey Kutbu’ndan çöllere kadar seyahat ederek iklim ve dayanıklılık testleri gibi pek çok ürün odaklı çalışmaları gerçekleştirmektedir.”

Yenigün, Ar-Ge merkezinin çalışanların rahatını ve yaratıcılığını artıracak özelliklere sahip olacağını ifade ederek, içerisinde büyük bir tasarım stüdyosu, ofisler, toplantı salonları, konferans salonu ve laboratuvarların yer alacağını sözlerine ekledi. (aa)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

g2m’nin Pazarlama Direktörü Cenk Tüter

Ev dışı tüketim sektörünün önde gelen firmalarından g2m, profesyonel kadrosunu yeni isimlerle genişletiyor. Son olarak g2m Pazarlama Direktörlüğü görevine uzun yıllar farklı sektörlerde tecrübe edinmiş bir isim olan Cenk Tüter atandı. Yeme içme sektörünün öncü markalarında çeşitli pozisyonlarda görev alan Cenk Tüter, başarılı meslek hayatına g2m ailesinde devam etme kararı […]

Subscribe US Now