Kırsal kalkınma yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği

admin

Bakanlar Kurulu’nun, 2016 yılında “Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesine ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayınlanarak 1 Ocak 2016’dan geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.
Yüzde 50 oranında hibe desteği sağlanacak yatırım konuları şunlar:
1) Tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi, depolanması, paketlenmesi ve pazarlanmasına yönelik yatırımlar.
2) Tarımsal üretime yönelik sabit yatırımlar ve bu yatırımlara ait yeni teknolojiler içeren makine ekipman alımları.
4) Yenilenebilir enerji kaynakları kullanan yeni seraların yapımı.
5) Bitkisel ve hayvansal orijinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanmasına yönelik yatırımlar.
6) Bireysel sulama sistemleri.
7) Kırsal ekonomik altyapı yatırımları.
8) Bu karar kapsamındaki yatırım konuları arasında yer alan tesislerin enerji ihtiyacında kullanılmak üzere yenilenebilir enerji kaynaklarından lisanssız enerji üreten tesisler.
Desteklenecek yatırımların nitelikleri
Bu yatırım konularında hibe desteğinden, yeni yatırımlar, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanmasına yönelik yatırımlar, kapasite artırımı, modernizasyon ve/veya teknoloji yenilenmesine yönelik yatırımlar yararlandırılacak.
Destek programı ülke genelinde uygulanacak. Tarıma dayalı ekonomik yatırımlar ile bireysel sulama sistemlerinde hibeye esas proje tutarının yüzde 50’si hibe olarak verilecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yünsa’nın 2015 cirosu 264 milyon TL

Yünsa’dan yapılan açıklamada, geçen yıl global pazarlarda yaşanan olumsuzluklardan ve buna paralel tüketici iştahındaki düşüşten Yünsa’nın da etkilendiği, Türkiye’nin çevresi ve yakın coğrafyasındaki olumsuz koşulların da Yünsa’nın satışlarında doğrudan ya da dolaylı olarak hissedildiği belirtildi. Şirketin mali neticelerinin geçen yılın gerisinde kalmasında başta Avrupa olmak üzere global pazarlardaki belirsizlik, ekonomik […]

Subscribe US Now

Betboo