Keloğlan He-Man ile savaşacak!

Türkiye oyuncak pazarının 1 milyar doları aştığı bilgisini veren Sertaç Ercan, büyüklere yönelik oyun pazarının ise hobi ve sanal oyunlar eklendiğinde 1.5 milyar dolara ulaştığını kaydediyor. İstatistiklere göre en fazla harcamayı bilinenin aksine çocuklar değil yetişkinlerin yaptığını anlatan Ercan, “Anne babalar çocuklarının yanı sıra kendisi için de oyuncak alıyor. Model araçların başı çektiği bu pazarda yarışmaya dönük strateji oyuncakları ve bilgisayar oyunları da öne çıkıyor. Firma olarak 100’e yakın ürün çeşidimiz içinde büyüklere yönelik de oyuncaklar üretmeye başladık. İlk defa piyasaya sürdüğümüz Nevka Denge Oyunu satışlarımızda en ön sırada yer alıyor. Anne babalar hem çocuklarına hem de ailecek oynayabilecekleri oyuncaklar satın alıyor. Topaç, fırıldak, Nasrettin Hoca, Keloğlan, Karagöz-Hacivat gibi sembollerin oyuncaklarını üreterek kaybolmuş değerlerimize yeniden hayat veriyoruz. Yılbaşı hediyesi olarak, ev süsü olarak yada çocuklarına organik oyuncak almak isteyenler ürünlerimize büyük ilgi gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Oyuncakların savaşı

Ahşaptan ürettiği doğal oyuncaklarla sektörde bir ilki gerçekleştirdiklerini anlatan Sertaç Ercan, Almanya ile başladıkları ihracatı Dubai, Irak, Azerbaycan ve Cezayir ile genişlettiklerini belirtiyor. Çocuğuna Nasrettin Hoca, Keloğlan fıkraları anlatan babanın oyuncakçıya uğrayınca sadece He-Man, Star Wars, Samuray kılıcı ve Barbie bebek bulabildiğini ifade eden Genel Müdür Ercan, ” Oyuncak sektörü maalesef yerli kahramanlara duyarsız kalıyor. Yerel kahramanlarımızı küresel kahramanlara dönüştürmek için yola çıktık. Ucuz ve sağlıksız Uzakdoğu kökenli oyuncaklara karşı tüm dünyada bir tepki oluşuyor. Pek çok ülke kanserojen madde taşıdığı gerekçesiyle sağlıksız oyuncakları piyasadan toplatıyor. Aileler sağlıklı oyuncaklara yöneliyor. Türkiye oyuncak pazarı kişi başı 150 dolarlık oyuncak tüketimi ile 1 milyar dolarlık büyüklüğe ulaştı. Doğal ve ahşap oyuncaklar ise henüz pazarda yüzde 5?lik bir paya sahip. Geleneksel oyuncakların doğallığını hiç bozmadan günümüz modern çağın çocuklarının seveceği yeni yorumlarla yeniden oyuncakları üretmeye başladık. Topaç, Fırıldak, Kirpi, Çekçek, Paytak Ördek, Çak çak gibi oyuncakların yanı sıra zeka geliştirici denge oyunu, zeka testi, tetris, akıllı küpler, abaküs, tangram, bovling ve parça bloklarla yeni nesil oyuncakları da ahşaptan ürettik. Son serimizle birlikte tarihi figürlere yer vererek Nasrettin Hoca, Keloğlan, Karagöz-Hacivat gibi nostaljik karakterlere yoğunlaştık. Bu seriye 20 civarında tarihi ve yakın dönemden karakterleri ekleyeceğiz. Neva Toys olarak 2012 sonunda 2 milyon dolarlık bir ciroya ulaşmayı hedefliyoruz? diye konuştu.

One thought on “Keloğlan He-Man ile savaşacak!

  1. merhaba ankara dan yazıyorum çok beyendim yaptıgınız oyuncaklarınızı kendimce maket oyuncaklar yapıyorum böyle bir iş yapmak istiyorum aslında meslek edinmek istiyorum bu işi ankarada yeriniz varmı konuşmak ve tanışmak isterdim isterim sizinle teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Herkes bedava elektik sahibi olabilir

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Enerji ve Çevre Sektör Kurulu Türkiye İstişare Toplantısı Mardin?de gerçekleştirildi. MÜSİAD Enerji ve Çevre Sektör Kurulu ve MÜSİAD Mardin Şubesi?nin organize ettiği toplantıda ? Güneşin Gücü, Enerji ve Çevre ? konulu bir panel düzenlendi. Panelde günümüzde herkesin kendi elektriğini üretebileceği ve güneş enerjisinin  yerli ve […]

Subscribe US Now

Betboo