Kazlıçeşme ihalesini ÖZAK GYO ortaklarıyla birlikte kazandı

kobipostasi

ÖZAK Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Yenigün İnşaat-Delta iş ortaklığı ile birlikte katıldığı Emlak Konut GYO Kazlıçeşme arsa ihalesini 4 milyar 240 milyon liralık toplam hasılattan vereceği 1 milyar 568 bin 800 liralık teklifiyle kazandı.

İhalesi kazanılan arazinin toplam büyüklüğü 104 bin 500 metrekare iken; toplam inşaat alanı ise 225 bin metrekare olacak.

ÖZAK GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık
ÖZAK GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık

2014 yılının en büyük ihalesine imza atan ÖZAK GYO, ihale süresince de rakiplerinin üzerinde teklif vererek iddiasını ortaya koydu. Türkiye ve sektöre güvendiklerini kaydeden ÖZAK GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, arazinin bölgesel olarak çok iyi bir lokasyonda ve büyüklükte olduğuna dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu  aksda ve büyüklükte bölgede başka arazi yok. Denize cephesi olması ve bölgenin dinamikleri bizi buraya itti. Karma bir proje için planlama yapıyoruz ama yine de detayları çalışacağız. Yapacağımız projeyi kamuoyuyla paylaşacağız. Güçlü ortaklarımızla birlikte inşallah çok kapsamlı ve İstanbul’a yakışır proje yapacağız.

Projemizle ilgili iddiamızı ortaya koyabilmek için uluslararası mimarların katılacağı yarışma organize edeceğiz ve yine uluslararası mimarların seçeceği projeyi hayata geçireceğiz. Bu projeyle birlikte yüzümüzü Avrupa’ya döndürdük ve Belçika’dan, Hollanda’dan İngiltere’den ülkemize gelerek Antalya’dan ev alan yabancıları şimdi projemizle İstanbula çekeceğiz. Yabancıların İstanbul’dan ev almasını sağlayacak projeye imza atacağız ve ülkemize katkı sağlayacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

“Avea Whitefest 2014” 19 Ocak pazar günü başlayacak

Kış ve gençlik festivali “Avea Whitefest 2014”’ün 19-23 Ocak 2014 tarihleri arasında düzenlenecek ilk dönemi, 19 Ocak Pazar günü başlayacak. Avea açıklamasına göre, Avea’nın sponsorluğunda düzenlenen Avea Whitefest 2014, 19 Ocak gecesi DJ Suat Ateşdağlı’nın özel performansıyla gençlere merhaba diyecek. 20 Ocak’ta ise pop müziğin beğenilen sesi Bengü şarkıları ve […]

Subscribe US Now