Kayseri, Rusya ve Ukrayna’da tanınan bir destinasyon haline geldi  

admin

Kayseri’ye, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Rusya ve Ukrayna pazarlarından yoğun talep devam ediyor. Rusya ve Ukrayna’da kısa sürede tanınan bir destinasyon haline gelen Kayseri’ye düzenlenen charter seferlerinin arttırılması planlanıyor.

Kayak sezonunun beklentilerin üzerinde iyi geçtiğini kaydeden Radisson Blu Hotel Kayseri Genel Müdürü Burak Aydın, şunları söyledi:

“Rusya ve Ukrayna pazarı, bu senenin parlayan yıldızı. Bu pazarlardan sadece kayak turisti değil, Kapadokya’ya giden grupları da almaya başladık. Ayrıca kayak haricinde incentive grupları da gelmeye başladı. Bu anlamda toplantı segmentine de destek oluyorlar. Talebin yoğunluğu neticesinde mevsim içerisinde ilave uçak seferleri konuldu. Ayrıca, charter seferlerinin süresi Mart ortasına kadar da uzatıldı. Charter operasyonunu düzenleyen işletmecilerden öğrendiğimize göre, seneye charter sayısının 2 katına çıkartılacakmış. Şu anda, Rusya ve Ukrayna pazarlarında Kayseri bilinen bir destinasyon haline geldi ve bu durum çok kısa bir sürede başarılarak bu pazarlar için alışkanlık yaratıldı” dedi.

Yılın ikinci çeyreğinde, Çin, Kore ve Japon gruplarını ağırlayacak

Yılın ilk çeyreğinin beklentilerin üzerinde olacağını anlatan Burak Aydın, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sömestr döneminde konaklayan misafirlerimizin geneli yerli misafirlerden oluşmakla birlikte, bu sene ciddi bir turist yoğunluğu yaşandı. Otelimizde en çok konaklayanlar, Türkiye, Ukrayna ve Rusya olarak gerçekleşti. Sömestr döneminde doluluklar %85’i geçti. Özetle, kayak sezonun da içinde bulunduğu yılın ilk çeyreğini beklentilerimizin üzerinde tamamlayacağız. Yılın 2. çeyreği içinse Çin, Kore ve Japon gruplardan talepler alıyoruz. Özellikle Çin’den Türkiye’ye gelen direk uçuşların artması sebebiyle Çinli turiste artış beklemekteyiz. Bu yılın 2. yarısının da başarılı geçeceğini gözlemliyoruz ve genelde Haziran – Eylül aylarına talepler gelmeye devam ediyor” diye konuştu.

Bu yıl, Bakü’deki workshop, Kiev ve Varşova’daki fuarlar ve Çin’de planlanan workshoplara katılmayı düşündüklerini belirten Burak Aydın, Kayseri’yi dünyanın dört bir yanına tanıtmaya devam ettiklerini ve bunun neticesinde 2020 yılına rezervasyon yaptıran misafirlerin olduğunu sözlerine ekledi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Uçtan Uca Marka ve Turquality Uzmanlık ve Vizyon Programı başlıyor

Progroup Uluslararası Danışmanlık, MÜSİAD Milli Markalar Çalışma Grubu, Turquality Patronlar  Platformu, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Sürekli Eğitim Merkezi işbirliğiyle, Mart – Nisan 2019 tarihlerinde, Türkiye’de ilk ve kapsamlı “Uçtan Uca Marka ve Turquality Uzmanlık ve Vizyon Programı” İTÜ Maçka Kampüsü’nde başlıyor.  Şirketlere profesyonel algoritmik ve stratejik düşünebilen, hızlı ve doğru karar verebilen […]

Subscribe US Now