KASPERSKY, SANGAL ESPORT TAKIMI İLE İŞ BİRLİĞİ YAPTIĞINI DUYURDU

KOBİ Postası

Kaspersky, espor turnuvalarında Türkiye’yi uluslararası düzeyde temsil eden Sangal Esport takımının resmi sponsoru olduğunu duyurdu. ESL Türkiye Yaz Şampiyonası ve Intel Türkiye Şampiyonası ESL Yaz Sezonu’nda üst üste ikişer şampiyonluk kazanan takım, Kaspersky’nin Türkiye temsilcileri oldu.
Kaspersky Türkiye Bölge Temsilcisi Mücahit Hoşcan “Kaspersky olarak genç ruhlu, yüksek istikrarlı ve cesaret sahibi bir ekip olan Sangal Esport’un Türkiye ve yurtdışındaki başarılarından ilham alıyoruz. Bunlar özellikle Kaspersky’ye yakın olan nitelikler ve şirket değerlerimizle uyuşuyor. Bu iş birliğinden dolayı çok mutluyuz. Sangal Esport’a büyük zaferler ve başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.
Sangal Esport takımı üyesi Emre Ergül ise iş birliği hakkında “Önde gelen küresel bir siber güvenlik şirketi olan Kaspersky ile iş birliği yapmak bizim için büyük bir zevk. Kaspersky’nin yüksek hızda performansı ve sürekli olarak başarıyı hedefleyen değerlerini biz de en içten şekilde benimsiyoruz” ifadelerinde bulundu. Ayrıca güvenliğin profesyonel oyunlarda da küçümsenmemesi gereken önemli bir faktör olduğuna dikkat çeken Ergül “Güçlü bir güvenlik çözümü, oyuncuların bilgisayarlarının sistemini yavaşlatmadan kötü amaçlı yazılımlara ve kimlik avı saldırılarına uğramasını engelleyerek koruma sağlayabilir” dedi.
Çevrimiçi ortamdaki herkes gibi, oyuncuların da veri ihlalleri, hesap çalıntıları, çeşitli sosyal mühendislik ve kimlik avı dolandırıcılıklarının kurbanı olma ihtimalleri bulunuyor. Profesyonel oyuncuların, oyuna özgü karakterleri ve profilleri korumaya yönelik ek kaygıları da vardır çünkü bu veriler bazen hatalar, harici uygulamalar ve diğer kötü niyetli eylemler tarafından silinebilir.
Kaspersky uzmanları, oyuncuları kötü niyetli kullanıcılar tarafından çevrimiçi oyun dünyasında en çok tercih edilen taktiklerin sosyal mühendislik ve özellikle de kimlik avı olduğu konusunda uyarıyor. Örneğin siber suçlular, oyuncuların popüler oyunlarındaki adlarını kullanarak, kayıtlı oyun hesaplarından şifreleri toplamak için sahte web sitelerine çekmeye çalışıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

LEASİNG SEKTÖRÜNDE BİR İLK  ALTERNATİF LEASE’DEN YERLİ MAKİNE FİNANSMANI 

Alternatif Bank’ın iştiraklerinden Alternatif Lease, leasing sektöründe bir ilki gerçekleştirerek yerli makine üreticilerinin müşterilerine Yerli Makine Finansmanı ile kaynak sunuyor. Yatırım ihtiyaçlarına danışman finansal kiralama hizmeti sunma anlayışıyla ilerleyen Alternatif Lease, sektöründe bir ilke imza atarak yerli makine üreticilerinin müşterilerine Yerli Makine Finansmanı ile destek veriyor. Finansman kapsamında esnek ödeme […]

Subscribe US Now