İTO’ya göre fiyat artışları

admin

İstanbul’da ağustosta bir önceki aya kıyasla perakende fiyatlar yüzde 0,59 ve toptan fiyatlar yüzde 0,84 arttı. Kentte, ağustosta yıllık bazda perakende fiyatlar yüzde 11,27 ve toptan fiyatlar yüzde 10,35 yükseldi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) İstanbul Ücretliler Geçinme İndeksi verilerine göre, İstanbul’da perakende fiyatlar Ağustos’ta aylık bazda yüzde 0.59 arttı. Toptan fiyat hareketlerini yansıtan İTO Toptan Eşya Fiyatları İndeksi verilerine göre, İstanbul’da toptan fiyatlar da yüzde 0.84 arttı.

İTO’nun 1995 bazlı Ücretliler Geçinme İndeksi verilerine göre perakende fiyatlarda yıllık artış yüzde 11.27, Toptan Eşya Fiyatları İndeksi’ne göre de toptan fiyatlarda yıllık artış yüzde 10.35 oldu. Perakende fiyatlar aylık bazda; Ev Eşyası harcamalarında yüzde 1.16, Kültür, Eğitim ve Eğlence harcamalarında yüzde 1.10, Konut harcamalarında yüzde 1.07, Gıda Harcamalarında yüzde 0.84, Sağlık ve Kişisel Bakım harcamalarında yüzde 0.21 artarken, Giyim Harcamalarında yüzde 2.06, Ulaştırma ve Haberleşme Harcamalarında yüzde 0.88 azaldı, Diğer Harcamalar grubunda değişmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

LG’nin “Eve Gel” Meydan Okuması Ev ve Ailenin Önemini Yeniden Tanımlıyor

#LGComeHomeChallenge Kampanyası herkesi sağlıklı ev çözümlerinin bir parçası haline getiriyor. Pandemi sırasında yeterli konut veya barınma imkanı olmayan aileler için evlerinde kalmak imkansız hale geldi. Bu nedenle LG Electronics (LG), kendini dünya genelinde aileler için konutlar inşa etmeye ve iyileştirmeye adanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Habitat for Humanity’nin […]

Subscribe US Now

Betboo