İTO, Soma için 2 milyon TL bağışladı

kobipostasi

İstanbul Ticaret Odası (İTO), Soma’daki maden faciasında şehit düşen madencilerin ailelerine yardım elini uzattı. Facia ile ilgili olarak toplanan İTO Yönetim Kurulu, şehit ailelerine yönelik bir dizi destek kararı aldı.

İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, “Millet olarak sahip olduğumuz; birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma hasletlerimizi sergilememiz ve tek yürek olmamız gereken bir zamandayız. Şehit madencilerimizin ailelerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

2 MİLYON TL, ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ VE 500 KOLİ GIDA YARDIMI

Başkan Çağlar, İTO Yönetim Kurulu toplantısında şehit ailelerine üç ayrı destek kararı aldıkları bilgisini vererek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İstanbul Ticaret Odası Yönetimi olarak şehit ailelerine 2 milyon TL nakdi bağışta bulunma kararı aldık. Şehit ailelerine ikinci desteğimiz de gıda yardımı şeklinde olacak. İlk aşamada, gıda maddeleri içeren 500 yardım kolisini taşıyan TIR 17 Mayıs Cumartesi günü Soma’ya doğru yola çıkacak. Bu yardımı Soma Ticaret ve Sanayi Odası kanalı ile ulaştıracağız. Erzak yardımlarını ihtiyaç olduğu sürece devam ettireceğiz.

Ayrıca, İstanbul Ticaret Üniversitesi’ni tercih eden şehit madencilerimizin çocuklarının eğitim ve barınma giderlerini de, üniversitemizdeki eğitim hayatları boyunca İstanbul Ticaret Odası olarak karşılayacağız.”

Başkan Çağlar, İstanbul Ticaret Odası’nın 23-25 Mayıs tarihleri arasında Çeşme’de gerçekleştireceği Meclis Çalışma Toplantısı’nın iptal edildiğini de açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Otomotivin en büyük oyuncularından Bosch, Türk tedarikçi arıyor

Dünyanın en büyük otomotiv teknolojileri  ve yan sanayi  firmalarından Bosch, Rusya’daki etkinliğini artırabilmek için Türk otomotiv endüstrisi firmalarını tercih etti. Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) ev sahipliğinde Türk otomotiv yan sanayi firmalarıyla Bosch Rusya Yönetimi arasındaki görüşmelerde döküm, pres, dövme, elektrik-elektronik gibi birçok alanda işbirliği fırsatları arandı. OİB Başkanı […]

Subscribe US Now

Betboo