İşten çıkarma yasağı iki ay daha uzatıldı

admin

Kovid-19 pandemisinin ekonomi üzerindeki etkilerini azaltmak için uygulamaya koyulan üç aylık işten çıkarma yasağının süresi iki ay daha uzatıldı.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararı uyarınca, iş kanununa eklenen geçici maddeyle işverene getirilen çalışanlarını üç ay süreyle işten çıkarma yasağı, 17 Eylül’den itibaren iki daha uzatıldı.

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nda, “İş Kanunu’nun geçici 10. maddesinin birinci ve ikinci fıkralarında belirtilen sürelerin 17/09/2020 tarihinden itibaren iki ay uzatılmasına, mezkür Kanun’un geçici 10. maddesinin dördüncü fıkrası gereğince karar verilmiştir” denildi. İş kanununa eklenen geçici 10. madde, Cumhurbaşkanı’na bu süreyi her defasında en fazla üçer aylık sürelerle 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatmaya yetki veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İlk Yarıyılda Gayrimenkulde Ürdün, Konutta İran İlk Sırada

EVA Gayrimenkul Değerleme, yabancıların son iki yılda Türkiye’de gerçekleştirdikleri gayrimenkul yatırımlarını mercek altına aldı. Buna göre; Tüm gayrimenkul cinsinden yatırımlar incelediğinde toplam hisseye isabet eden yüz ölçümü sıralamasında Ürdün’ün Türkiye’yi tercih eden ülkeler arasında ilk sırada yer aldığı açıklandı. EVA Gayrimenkul Değerleme, yabancı yatırımcıların 2019 yılı ilk yarıyıl dönemi ile […]

Subscribe US Now

Betboo