istegelsin’de kırtasiye ürünleri satışı 3,5 kat arttı

admin

istegelsin, okula dönüş döneminde kırtasiye alışverişlerini inceledi. Ağustos ayının ilk iki ve son iki haftasındaki alışverişleri karşılaştıran istegelsin’de kırtasiye ürünlerinin satışında 3,5 kat artış yaşandı. En çok alınan ürünler sırasıyla fotokopi kağıdı, resim defteri, yapıştırıcı, bant ve kurşun kalem ucu oldu. Semt bazında incelendiğinde ise kırtasiye alışverişi en çok Ankara’da Çankaya ve İstanbul’da Kadıköy, Sarıyer ve Ümraniye’de yapıldı.

7 binden fazla ürün çeşidiyle bir süpermarketten fazlasını sunan istegelsin, okul sezonunun gelmesiyle kırtasiye alışveriş verilerini açıkladı. Ağustos ayının ilk ve son iki haftasında yapılan alışverişler incelendiğinde kırtasiye ürünlerinin satışında 3,5 kat artış gözlemlendi.

En çok fotokopi kağıdı satıldı

Ataştan flüte, okul çantasından deftere kadar yüzlerce ürünün yer aldığı kırtasiye kategorisinde okul sezonunda en çok fotokopi kağıdı satın alındı. Ardından resim defteri, yapıştırıcı, bant, kurşun kalem ucu, tükenmez kalem, koli bandı, çizgili defter, kareli defter, fosforlu kalem, makas, silgi ambalaj lastiği ve poşet dosya geldi.

Ankara’da Çankaya İstanbul’da Kadıköy

Yapılan kırtasiye alışverişi semt bazında incelendiğinde ilk sırada Ankara’da Çankaya yer alırken onu İstanbul’da Kadıköy, Sarıyer, Ümraniye, Küçükçekmece, Üsküdar, Ataşehir izledi. Siparişler en çok Çarşamba günü verilirken en çok tercih edilen slot 18.00 – 19.00 aralığı oldu. Alışveriş yapanların yüzde 60’ı kadın yüzde 30’u erkek olurken kırtasiye ürünlerinin satışının en çok olduğu gün 14 Ağustos olarak kayda geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ülker’in bisküvilik, yüksek verimli Aliağa Buğdayı’nda ilk hasat yapıldı

Ülker’in, yüksek kalitede, sürdürülebilir üretim yapabilmek, buğday tedarikini uzun yıllar güvence altına alabilmek, yerli ve milli bisküvilik buğday üretimini hayata geçirmek için başlattığı proje ilk meyvesini verdi. Aliağa Buğdayı’nın ilk hasadını gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Ülker CEO’su Mete Buyurgan, 2023 yılında buğday ihtiyacının yarıdan fazlasını bu buğdaydan karşılamayı hedeflediklerini söyledi. […]

Subscribe US Now

Betboo Porno