İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası İktisadi Planlama ve Sanayi Politikaları konferansına (SEPIP) ev sahipliği yapacak

kobipostasi

Uluslararası İktisadi Planlama ve Sanayi Politikaları Konferansı (SEPİP), Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın katılımıyla 4 Haziran’da İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde gerçekleşecek. 

İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası İktisadi Planlama ve Sanayi Politikaları konferansına (SEPIP) ev sahipliği yapacak. 4 Haziran Çarşamba günü  gerçekleşecek olan konferansa Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık,  İTO Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı İbrahim Çağlar ile dünyanın önde gelen üniversitelerinden University of Virginia, National University of Singapore ve Università degli Studi di Parma’dan akademisyenler katılacak.

Üniversitenin Sütlüce Yerleşkesindeki konferansın açılışı Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren tarafından yapılacak. Prof. Dr. Numan Kurtulmuş‘un da sunum yapacağı  konferansın konuşmacıları arasında Virginia Üniversitesi’nden  Prof. Dr. Meredith Jung-En Woo, Ulusal Singapur Üniversitesi’nden Dr. Toh Mung Heng, Parma Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Franco Mosconi yer alıyor.

İktisadi Planlama ve Sanayi Politikaları, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde hızlı ve sürdürülebilir büyümenin sağlanmasında önemli rol oynuyor. İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Yülek tarafından editörlügü üstlenilen ve tanınmış uluslararası bilimsel yayıncı Springer (New York) tarafından Temmuz ayında yayınlanacak olan “Economic Planning and Industrial Policy in the Globalizing Economy: Concepts, Experience and Prospects” isimli kitapta da bu konular ele alınıyor. Özellikle sanayi politikalarının, ABD ve AB ülkeleri başta olmak üzere gelişmiş ülkelerde son dönemde önemli tartışmalara neden olduğu düşünülürse SEPIP etkinliği önemli mesajların verileceği bir platform olacak.

Diğer konuşmacılar

Konferansın oturumları, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Prof. Dr. Murat Yülek, SETA’dan Dr. Sadık Ünay ve Southern Illinois Edwardsville Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Kutan  başkanlığında gerçekleştirilecek. Kalkınma Bakanlığı’ndan Müsteşar Yardımcısı Erhan Usta ve Prof. Dr. Ahmet Kesik ile İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden Yrd. Dr. Mehmet Babacan da  konuşmacılar arasında yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Erdoğan: Hiçbir şey eskisi gibi olamaz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bugün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 70. Genel Mali Kurulu’na katıldı. Erdoğan, burada son 12 yılda Türkiye’deki iş yeri sayısının yüzde 111 arttığını belirterek, “727 bin iş yeri vardı, şu anda 1,5 milyonun üzerinde iş yerimiz var. Çalışan sayısı aynı şekilde yüzde 128 oranında arttı. Türkiye’de […]

Subscribe US Now

Betboo