İSO YÖNETİM KURULU BAŞKANI ERDAL BAHÇIVAN’IN YEP DEĞERLENDİRMESİ

KOBİ Postası

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın “Yeni Dengelenme, Yeni Normal ve Yeni Ekonomi” teması ile açıkladığı “Yeni Ekonomik Programı” için değerlendirmede bulundu. Erdal Bahçıvan, şunları söyledi:

“Yeni Ekonomi Programı’ndaki hedefleri, sanayiciler olarak yıllardır üzerinde durduğumuz bazı temel yapısal konularla ilgili oluşturulmuş perspektif açısından umut verici buluyorum. Program, odağında ihracatın olduğu sürdürülebilir büyümeyi ve katma değeri yüksek ürünlerin ihracattaki payını artırmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda Türk Eximbank için çizilen yeni misyon çok önemli. Aynı şekilde Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası aracılığıyla KOBİ’leri daha rekabetçi hale getirecek önlemlerin öngörülmesini de değerli buluyorum. Ayrıca yeni OSB’lerin desteklenecek olması, sanayimiz adına sevindirici bir gelişmedir. Bunlar bizim İSO olarak uzun zamandır savunduğumuz hedeflerdir. Finansal istikrar, verimlilik artışı ve enflasyonla mücadelenin de yeni programda önemsenmesini anlamlı ve değerli buluyoruz. Özellikle finansal istikrar için stratejik reformların yapılacağının vurgulanması, kaynakların daha verimli bir şekilde kullanılacak olması sanayimiz ve ekonomimiz için son derece önemli.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

KİŞİSEL VERİLERİ HEDEFLEYEN 209 ADET SAHTE VİDEO KONFERANS UYGULAMASI TESPİT EDİLEREK ENGELLENDİ

Kritik alt yapılarda siber güvenlik konusu, 24 Eylül’de gerçekleştirilen 4’üncü e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde masaya yatırıldı. Etkinliğin açılış konuşmacılarından Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, kişisel verileri hedef alan sahte video konferans yazılımlarına karşı dikkat edilmesi gereken hususları içeren tavsiye dokümanları hazırlayarak yayımlandıklarını söyledi. Etkinlikte, siber güvenlik […]

Subscribe US Now