İSO ve Accenture, sanayinin dijital dönüşümüne yön verecek

admin

İstanbul Sanayi Odası (İSO), üretkenlikten maliyetlerde azalmaya kadar tüm dünyada imalat sanayini yeniden şekillendirecek olan dijitalleşme konusunda yeni bir iş birliği gerçekleştirdi. İSO, 18 bini aşkın üye şirketinin Dijital Dönüşüm ve Sanayi 4.0 çalışmalarına destek olmak amacıyla Accenture Digital ile iş birliği yapacak. Anlaşma ile İSO, üyelerinin dijital dönüşüm çalışmalarına liderlik ederek eğitim ve danışmanlık faaliyetleri gerçekleştirmeyi planlıyor.

Accenture Digital de sanayi şirketlerinin dijital dönüşümden en yüksek faydayı elde etmeleri için ilgili servislerin oluşturulması ve yönetilmesinde yol gösterici olacak. Accenture Digital, Accenture’ın dünya genelinde yedincisini İstanbul’da açtığı IoT Mükemmelliyet Merkezi’nde, Türkiye’nin önemli sanayi kuruluşları ile beraber Latin Amerika, Avrupa ve Orta Doğu’daki şirketlere Nesnelerin İnterneti ve Endüstri 4.0 alanlarında özel prototip tasarımlar ve üretimler gerçekleştiriyor.

Sanayideki alışılagelmiş “Ar-Ge ve tasarım ile üretim farklı coğrafyalarda yapılır” gibi kalıpları alt üst edeceği düşünülen dijitalleşme ile yerinde üretimin öne çıkması ve dünya genelinde imalat sanayinin yeniden şekillenmesi bekleniyor. Üretkenlik, ciro, kalite, enerji verimliliğinde artış, maliyetlerde azalma ve süreçlerde yalınlaşmayı hedefleyen dijitalleşme ile yerinde üretim daha anlamlı hale gelecek, insan kaynağının üretimdeki rolü önemli ölçüde değişecek. Dijitalleşme sürecinde şirketlerin de üretim, iş yapış biçimleri, operasyonel iyileştirmeler ve müşteri beklentileri alanlarındaki gelişmelere yanıt vermesi kaçınılmaz hale geldi.

Dijital İş Birimi ile danışmanlık ve eğitim verilecek

Accenture Digital ile iş birliği yapacak olan İSO, üyelerinin Dijital Dönüşüm ve Sanayi 4.0’a geçiş çalışmalarında tanıtım, bilgilendirme ve iletişim faaliyetleri gerçekleştirecek. Dönüşüm konusundaki uygulamalara liderlik edecek İSO, bünyesinde oluşturacağı Dijital Birim ile danışmanlık ve eğitim faaliyetlerini en etkin biçimde gerçekleştirecek ve Accenture Digital ile birlikte, iş birliği ekosistemini önemli ölçüde güçlendirecek. Accenture Digital de İSO ile birlikte üye şirketlerin mevcut durumlarını değerlendirmeleri ve dijital yol haritalarını oluşturmaları adına paket programlar üzerinden dijital dönüşüme destek verecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yeni Mezunlar için Toptalent.co Binlerce İş Fırsatı Sunuyor

toptalent.co uzmanları yeteneklere işe alım programlarını en doğru şekilde değerlendirmek için şu tavsiyelerde bulunuyor; “Başvuru sürelerini kaçırmamak gerekiyor. Her şirketin genç yetenek alım zamanları farklı. O nedenle hangi şirkette, hangi programda yer almak istendiğine önceden karar verilmesi ve duyuruların takip edilmesi gerekli. toptalent.co olarak bu noktada genç yeteneklere büyük bir avantaj sağlıyoruz. Gençler, […]

Subscribe US Now

Betboo