İSO ile Boğaziçi Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı

Sanayi sektörünün bilgi ve teknolojiye dayalı üretim yapması, üniversitelerin de sanayide kullanılabilecek yeni teknolojiler geliştirmesini hedefleyen sanayi-üniversite işbirliği açısından önemli bir adım daha atıldı. İstanbul Sanayi Odası (İSO) ile Boğaziçi Üniversitesi imzaladıkları bir protokol ile Ar-Ge ve yenilikçilik çalışmalarında ortak hareket etme kararı aldı.

İSO Yönetim Kurulu Başkanı C. Tanıl Küçük ile Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu?nun imza koyduğu protokol çerçevesinde, iki köklü kurum sanayi için yeni teknolojiler oluşturulması yönünde ortak çalışmalar yapacak.

İstanbul Sanayi Odası?nda düzenlenen imza törende konuşan İSO Yönetim Kurulu Başkanı C. Tanıl Küçük, üniversitelerin yenilikçilik ve teknoloji alanlarındaki önemine dikkat çekerken, sanayicilerin üniversitelerle çalışabilmesi için destek almasının gerekliliğinin altını çizdi.

C. Tanıl Küçük, ?Her ne kadar rekabet şartları zorlasa da, üniversite ile çalışmak konusunda tecrübesi olmayan bir firmanın üniversite ile işbirliğine herhangi bir ara yüz olmadan başlaması oldukça zordur. Bir firmanın proje talebi ile bu ihtiyaca yanıt olacak üniversite yetkinliğinin tanımlandığı diller çoğu zaman farklıdır. 2 ayrı dili konuşan tarafların birbirlerini anlamaları ve bir işbirliğini hayata geçirebilmeleri için bir ara yüzün olması gerekmektedir? dedi. C. Tanıl Küçük, çok sayıda üniversite ile farklı konularda işbirliği yapan İstanbul Sanayi Odası?nın bu anlamda, sanayicilerle üniversiteler arasında ?önemli bir ara yüz? olduğuna işaret etti.

One thought on “İSO ile Boğaziçi Üniversitesi işbirliği protokolü imzaladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Beypazarı çıkış arıyor

Tarih boyunca verimli tarım alanları, doğal su kaynaklarının zenginliği, sarp yamaçlı tepelerle çevrelenmiş korunaklı bir konumda olması Beypazarı’nın tarihin her döneminde önemli bir yerleşim olmasını sağlamış. Hitit, Frig, Galat, Roma, Bizans, Selçuklu ve son olarak da Osmanlıların egemen olduğu tarihi İpek Yolu üzerinde, ticaret ilçeye eşsiz tarihi zenginlikler bırakmış… Tarihi […]

Subscribe US Now