İsmail Gülle: Dünyada alım stratejileri değişti

kobipostasi
H&M ve benzeri büyüklükteki firmalardan Türkiye’ye ciddi oranda geri dönüş olduğunu söyleyen İTHİB Başkanı İsmail Gülle de, başka bir Fransız firmasının Çin’den yaptığı bütün alımları Türkiye’ye kaydırmak üzere olduğunu açıkladı.

Büyük bir Fransız firmasının Çin’deki bütün alımını Türkiye’ye kaydırmak için yaklaşık bir ay önce başvuruda bulunduğunu belirten Gülle, ‘Söz konusu firma İstanbul, Bursa, Denizli gibi illerde milyar dolarlık alım gerçekleştirecek ve tüm alımını Türkiye’ye kaydıracak. Bu firmalar Türkiye’yi tercih ediyor, çünkü dünyada alım stratejileri değişti. Herkes neredeyse stoksuz çalışıyor. Avrupa da bu yüzden en yakınındaki ülke olarak Türkiye’yi seçiyor’ dedi. Yeni yatırımlarla da ilgili bilgi veren Gülle, ‘Geçtiğimiz günlerde yapılan fuarda üç bine yakın tezgah ve bin kadar da ikinci el tezgah siparişi verildi. Türkiye’de yüzde 100 cari fazla veren sektörler çok az ve bunlardan biri de tekstil. Hem ihracat olarak rakamlar da yapılan işlemin doğru olduğunu gösteriyor’ diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Walmart Türk şirketini satın aldı

Ciro liginde dünyanın en büyük şirketi olan Walmart, Türk şirketi GAAT’ı satın aldığını duyurdu. 421 milyar dolarlık cirosuyla dünyanın en büyük şirketi olan Walmart, Türk tekstil şirketi GAAT’ı bünyesine kattı. Walmart’ın İngiltere’deki süpermarket zinciri Asda’nın konfeksiyon markası George, Türkmen Grup’a ait tedarik zinciri yönetimi şirketi GAAT’ı bünyesine katmak üzere anlaşma […]

Subscribe US Now