İŞ YERİ HEKİMLERİ 2018’DE E-İMZAYA GEÇECEK

admin

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayla, iş yeri hekimlerinin 2017 yıl sonuna kadar elektronik imza sahibi olmaları gerektiği bildirildi. İş yeri hekimleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Kayıt, Takip ve İzleme Programı (İSG Katip) üzerinden e-reçete düzenleyebilmek için e-imza kullanacak. E-devlet stratejisi çerçevesinde uygulamaya konulan sağlık sektöründeki e-imza kullanımı projesi, kamu ve özel sağlık kuruluşlarının ardından iş yeri hekimlerini de kapsam içerisine dahil ederek yaygınlaşıyor. E-imza, iş yeri hekimlerinin kolay ve kaliteli hizmet sunabilmelerine olanak tanıyacak.

Ülke ekonomisine ve sağlık sektörüne katkısı çok

E-reçeteye geçişin maliyet avantajıyla birlikte, hız ve kolaylık sunduğunu belirten E-GÜVEN Genel Müdürü Can Orhun, “Kağıt, kırtasiye gideri ve enerji tasarrufu sağlayan e-imza, arşivleme kolaylığı da getiriyor. E-reçete uygulaması, ülke ekonomisine ve sağlık sektörünün gelişimine önemli katkılar sağlıyor.” dedi.

Maliyetler düşüyor, işlemler hızlanıyor

E-imza sadece hastalarla ilgili işlemlerde değil, hastane içi idari işleyişte, izin, sipariş, satın alma, performans değerlendirme, ilaç siparişleri, laboratuvar raporlarının imzalanması, medikal muhasebe işlemleri ve doktor hak edişleri gibi alanlarda da kullanılabiliyor. E-imza kullanımının sağlık sektöründe yaygınlaşması, iş süreçlerinde iyileşme ve maliyet tasarrufu ile birlikte vatandaşların sağlık hizmetlerine daha hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

İKİ ÜNLÜ İNGİLİZ MİMAR, BOB ALLİES VE PETER BARBER 8 KASIM’DA İSTANBUL'DA

“GELECEĞİN KENTLERİ, KENTLERİN GELECEĞİ” 3. YEŞİL BİNALAR VE ÖTESİ KONFERANSI’NDA KONUŞULACAK Bu yıl 3. kez düzenlenecek olan Yeşil Rapido, Yeşil Binalar ve Ötesi Konferansı, Dünya Şehircilik Günü olarak kutlanan 8 Kasım 2017 tarihinde “Future & Cities – Geleceğin Kentleri, Kentlerin Geleceği” temasıyla gerçekleştirilecek. Konferansın bu yılki yıldız konukları, yapıların ve […]

Subscribe US Now