İş Dünyasında Kuşaklar Buluşuyor

admin

Değişen dünyada şirketler, jenerasyonlar arası iletişimi, ilişkiyi kolaylaştıran ve öğrenmeyi teşvik eden mentorluk programlarına yöneliyor. Y kuşağı, yavaş yavaş iş dünyasındaki yetkinliği X ve Baby Boomer kuşaklarından almaya başladı. Bununla birlikte markalar, yeni neslin isteklerini doğru algılayabilmek ve beklentilerini karşılayabilmek adına tersine mentorluk programları yaparak çalışanlarını dinliyor.

Ulusal ve global birçok markaya uyguladığı tersine mentorluk programlarıyla kuşaklar arasında köprü kuran Dinamo Danışmanlık, 2006’da kurulan Türkiye’nin öncü teknoloji şirketi Softtech’e #nofilter isimli bir tersine mentorluk programı hazırladı.

12 mentee ve 31 mentorun bulunduğu bu programdaki mentorlardan 3’ü üniversite öğrencilerinden oluşuyor. Mentee ve mentor eğitimlerinin Mayıs ayında tamamlandığı programda, Haziran itibariyle ilk buluşmalar gerçekleştirildi. Gençler ve yöneticiler 6 ay boyunca birbirleriyle fikir ve önerilerini paylaşmaya devam edecekler.

“Geleceği Dinliyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini bildiren Softtech Genel Müdürü M. Murat Ertem, ‘’Teknoloji şirketi olarak geleceği görmenin ve anlamanın ilk adımının geleceği dinlemek olduğuna inanarak Dinamo Danışmanlık ile Tersine Mentorluk programına başladık. “#nofilter” isminden de anlaşıldığı gibi engel ve sınırlara takılmadan, ileriye gitmek için açık ve samimi iletişimi temel alan bir program. Yöneticiler olarak bu buluşmalarda geleceğin liderleri olacak arkadaşlarımızın sosyal yaşamdan şirket stratejisine kadar birçok başlıktaki değerlendirmelerini ve geri bildirimlerini alarak uygulamaya geçiriyoruz” dedi.

“Softtech’i Gelecek Nesillere Hazırlıyoruz”

Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı ve Kuşak Araştırmacısı Evrim Kuran, #nofilter tersine mentorluk programının kapsamını şöyle açıkladı: “Farklı kuşaklardan farklı bakış açılarına sahip çalışanların uyumu hem şirketlerin hem de bireylerin performansı ve geleceği açısından çok önemli. Uyguladığımız tersine mentorluk programlarıyla gençlerin taleplerini, fikirlerini kendilerine göre daha tecrübeli çalışanlara iletmesini sağlayarak şirketlerin gelecek nesli daha iyi algılamasına ön ayak oluyoruz. Softtech’e uyguladığımız programda yalnızca teknolojiye ilişkin konuları değil, geleceğin iş dünyasında gençlerin geliştirmesi gereken kasları ve liderlik konularını da ele alıyoruz. İş dünyasının yeni yıldızlarının sesine kulak vererek, Softtech’i gelecek nesillere hazırlıyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Philips Fidelio, relansmanında zirveyi zorluyor! Premium serinin yelpazesine üç yeni ürün katılıyor

TP Vision, yeniden piyasaya sürülen Fidelio premium ürün yelpazesine yeni kulaklıklar ve soundbar’lar ekliyor. Philips Fidelio L3 kulaküstü ANC kulaklıkları, B95 ve B97 soundbarları, 2020’nin son çeyreğinde birinci sınıf ses ürün yelpazesine katılıyor Ürünler; kusursuz ses performansıyla, özenli üretim kalitesi ve tasarımı arasında en iyi dengeyi sunan Philips Fidelio ilkelerini […]

Subscribe US Now

Betboo