İş dünyası terör saldırısına tepki gösterdi

kobipostasi

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan
“Terörün tuzaklarına düşmeyeceğiz.”
“Terör Türkiye’ye, milletimize karşı kanlı ve hain yüzünü bir kez daha göstermiştir. Milletçe derin bir üzüntü içinde olsak da terörün vahşi ve insanlık dışı tuzaklarına düşmeyeceğiz. Acımız ne kadar büyük olsa da yüreğimize basarak; dirayetimizi, birliğimizi koruyacağız. Teröre karşı dimdik ayakta duracağız.  Kaybettiğimiz Şehitlerimize Allah’tan Rahmet diliyorum. Yaralılarımızın bir an önce sağlıklarına ve sevdiklerine kavuşmalarını yürekten istiyorum. Milletimizin başı sağolsun.”
Bursa ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay : “Mücadelemiz artan bir kararlılıkla devam edecek” dedi.
“Türkiye üzerinde oynanan karanlık oyunlara karşı Türk milletinin her zaman olduğu yine gereken cevabı en net şekilde verecektir. Son zamanlarda defalarca karşımıza çıkan karanlık terör odakları, dün gece hain yüzünü İstanbul’da bir kez daha gösterdi. Polislerimizin ve vatandaşlarımızın şehit olduğu bu alçak saldırı hepimizin yüreğini yaktı. Ülkemizdeki kardeşlik ortamını bozmak isteyen şer odaklarının gerçekleştirdiği bu saldırılar asla hedefine ulaşamayacaktır. Milletimiz bu zor günleri yine dayanışma erdemi ve vatansever duruşu ile atlatacaktır. Terör örgütleri ve destekçileriyle ülke olarak mücadelemiz, içeride ve dışarıda artan bir kararlılıkla devam edecektir. Eli kanlı terör odaklarına devletimizin gereken cevabı vereceğine inancımız tamdır. Saldırıda şehit olan polislerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılara ise acil şifa dilerim.” dedi.
İsmail Gülle

İstanbul Tekstil Ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanı
Tarih boyunca bu alçaklar hep vardı. Amaçları aynıydı. Ancak hiçbir zaman Türkiye’yi yolundan saptıramadılar, hedefinden geri düşüremediler. Ve bizi bu konuda yıldıramadılar aksine birleştirip bu ülkeye olan sevgimizi sevdamızı daha da büyüttüler. İnsanlıktan nasibini almamış milliyetsiz bu alçaklar, inşallah akıttıkları kanın içerisinde boğulurlar. Gün birbirine sarılma, kenetlenme ve hedeflere yürüme günü. Ne zaman Türkiye’yi ileri taşıyacak bir hamle yapılsa ya önünde ya sonunda böyle bir terör eylemi yapılıyor. Amaçları aynı, ancak sonu aynı olmayacak. Bu menfur saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimizin ruhları şad olsun. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Ali Kahyaoğlu
İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Yönetim Kurulu Başkanı
Terör yine alçak yüzünü gösterdi. Yine insanların güvenliği için çalışan emniyet mensuplarımıza yapılan hain saldırıda gençlerimiz şehit oldular. Terörün amacı bizleri korkutmak, sindirmek ve hedeflerimizden vazgeçirmektir. Bugüne kadar olduğu gibi bugün de bunu başaramayacaklar. Her zamankinden daha güçlü ve daha bir bütün olarak bu hainlerle mücadele etmeye devam edeceğiz.

Ali Haydar Gören
İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İFMİB) Yönetim Kurulu Başkanı
Terör artık bu güzelim ülkenin kaderi olmamalı. Her dönem birtakım hainler ortaya çıkıp düzeni bozmak için saldırıyorlar. Ülkemizi bu terör belasından kurtarmak, masum insanların hayatlarını kaybetmesini önlemek için herkes üzerine düşen görevi aksaksız yerine getirmelidir. Burada en büyük görev siyasetçilere düşmektedir. Artık ortamı gerecek açıklama ve uygulamalardan vazgeçerek, terör belasını ortadan kaldıracak adımları atmalıdırlar. Saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan Rahmet, tüm yaralılarımıza acil şifalar dilerim.
Allah’tan Rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bilkent Üniversitesi programlama konusunda dünyada 18. oldu

Amerikan Hacker Rank firması, kodlama konusunda dünyadaki okullar ve üniversiteler arasında bir yarışma düzenledi. 7 Aralık’da açıkladığı sonuçlara göre Bilkent Üniversitesi 18. oldu. Yarışmaya 126 okuldan 5500’den fazla öğrenci katıldı. Kodlama, yani program geliştirme, bilgisayar yazılımı geliştirme sürecinin en önemli bölümünü oluşturmaktadır. Yazılım konusunda programcıların yeteneklerini ölçümleyen ve firmalara personel […]

Subscribe US Now

Betboo