İş Bankası’na 1,4 milyar ABD Dolarlık sendikasyon kredisi

kobipostasi

15 Mayıs 2017 tarihinde imzalanan kredi anlaşmasının koordinatörlük görevini Standard Chartered Bank ve Industrial and Commercial Bank of China birlikte, aracılık görevini ise ING Bank N.V. üstlendi.

Dış ticaretin finansmanında kullanılacağı açıklanan sendikasyon kredisinin en yüksek tutarla katılan bankalara ait bölümünün toplam maliyeti ABD Doları diliminde Libor + yüzde 1,45, Euro diliminde Euribor + yüzde 1,35 oldu.

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Ertürk, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Bankamızın yurtdışından sağlanan sendikasyon kredilerinde 1986 yılından bu yana devam eden deneyiminde, yeni sağladığımız bu kredi ile 45. işleme ulaştık. Zorlu piyasa koşullarına rağmen, aldığımız sendikasyon kredisinin büyüklüğü, çok sayıda bankanın katılımı ve yüksek yenileme oranı, uluslararası piyasalarda İş Bankası’na duyulan güveni bir kez daha teyit etmiş oldu. 2017 yılının ilk çeyreğinde ulaştığı 333 milyar TL’lik aktif büyüklüğü ile Türkiye’nin en büyük özel bankası konumunu koruyan İş Bankası, sağladığı bu krediyle reel sektörde faaliyet gösteren firmaların dış ticaret işlemlerinin finansmanına destek vererek ülke ekonomisinin gelişimine katkı sağlamaya devam edecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Nisan’da bütçe 3 milyar TRY açık verdi

KapitalFX’ten Enver ERKAN yaptığı açıklamada ”Bütçe geçtiğimiz senenin aynı döneminde ise 5,4 milyar TRY fazla vermiştir. Aylık Bütçe Gerçekleşmeleri Raporu’nda belirtildiği üzre, Nisan 2016’da 8 milyar TRY olan faiz dışı fazla, Nisan 2017’de 267 milyon TRY faiz dışı fazlaya gerilemiştir. Bütçe gelirleri Nisan 2016 – Nisan 2017 arasında %6,7 artarak […]

Subscribe US Now

Betboo