İş Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile 54 milyon ABD doları tutarında kredi sözleşmesi imzaladı

admin

Türkiye İş Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) tarafından Covid-19 pandemisinin ekonomi üzerindeki olumsuz etkileri ile mücadele kapsamında oluşturulan finansman paketi dahilinde, EBRD ile 54 milyon ABD doları tutarında, 367 gün vadeli kredi teminine yönelik bir sözleşme imzaladı.

Banka, bu kredi ile Covid-19 pandemisinden etkilenen küçük ve orta ölçekli firmaların finansman ihtiyaçlarına destek vermeye devam edecek.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gamze Yalçın, “Koronavirüs salgını nedeniyle 2020 Mart ayından itibaren devreye aldığımız çeşitli ekonomi destek paketleriyle, müşterilerimizi bu zor zamanlarda ‘Türkiye’nin Bankası’ olarak desteklemeye devam ediyoruz. Bu amaca önemli bir katkı sağlayacak olan söz konusu yeni kaynakla, EBRD ile uzun yıllardır var olan iş birliğimizi, ülke ekonomisine fayda sağlayacak şekilde artırarak sürdürmekten memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Millenicom’da taahhütlü ve taahhütsüz ev interneti aynı fiyata

SOCAR Türkiye’nin Türkiye’de alternatif telekom sektörüne öncülük eden iştiraki Millenicom, uygun fiyatlı ev interneti paketlerine bir yenisini daha ekledi. Millenicom, bu kapsamda 12 ay taahhütlü, fiber hızında ve kotasız yeni ev interneti paketini, taahhütsüz internet paketi ile aynı fiyattan, ayda 79,90 TL’ye hizmete sundu. Millenicom’un yeni taahhütlü internet paketini tercih […]

Subscribe US Now

Betboo