IMF: EKONOMİK GÖRÜNÜM ÖNGÖRÜLENDEN DAHA AZ KÖTÜ

KOBİ Postası

Uluslararası Para Fonu Sözcüsü Gerry Rice, küresel ekonomik görünümün, daha önce öngörülenden “daha az kötü” olduğunu söyledi.
Rice’ın bu açıklamasını yorumlayan dünya ekonomi çevrelerine göre, IMF’in 13 Ekim’de açıklanacak “Dünya Ekonomik Görünüm” raporunda ortaya koyulacak öngörüler, 24 Haziran’da açıklanan rapora göre “daha iyimser” olabilecek.
Rice açıklamasında, gelen son verilerin, ekonomik görünümün, 24 Haziran’daki Dünya Ekonomik Görünüm raporunun zamanında öngörüldüğü kadar kötü olmadığını gösterdiğini vurguladı ve yeni verilerin, küresel ekonominin artık “köşeyi dönmekte olduğunu” gösterdiğinden söz edilebileceğine dikkat çekti.
Rice, bununla birlikte, Çin dışındaki gelişmekte olan piyasaların istikrarsız bir durum ile karşı karşıya olmaları nedeniyle ekonomik görünümdeki zorlukların sürdüğü uyarısı da yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

LOGİTECH’İN EN GELİŞMİŞ KOMPAKT MOUSE’U İLE HER ZAMAN, HER YERDE ÜSTÜN PERFORMANS VE HIZ BİR ARADA

MX Anywhere 3 İş Akışını ve Çalışma Alanını Geliştiriyor Logitech, ihtiyaç duydukları her yerde üstün performans ve rahatlık arayan mobil çalışan iş insanları, uzman yazılımcılar ve içerik geliştiricileri için tasarladığı MX Anywhere 3’ü duyurdu. Neredeyse bütün işletim sistemleri (Windows, Mac, iPad, Chrome ve Linux) ile uyumlu, kolay taşınabilir mouse, cam […]

Subscribe US Now