İlk Sıfır Atık Belgesi Kumport Liman İşletmeleri’ne

admin

Kumport Liman İşletmeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Sıfır Atık Belgesi’ni İstanbul’da almaya hak kazanan ilk işletme oldu.

Sıfır Atık Belgesi öncelikle sıfır atık konusunda kendi bünyesinde çalışma ekibini oluşturan, yönetmelikte belirtilen değerlendirilebilir atıkların ayrı toplama sistemini kuran, sistemin kurulması ve işletilmesine ilişkin eğitimlerini tamamlayan, sıfır atık bilgi sistemine kaydolarak veri girişi sağlayan kurum/kuruluş ve mahalli idarelere veriliyor.

Çevre bilincini kurum olarak benimseyen Kumport Liman İşletmeleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Sıfır Atık Belgesi’ni yürüttüğü başarılı çevre politikası sayesinde alarak çevreye verdiği önem ve hassasiyetini resmi olarak da tescillemiş oldu.

Kumport Liman İşletmeleri, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi, atığın oluşması durumunda ise kaynağında ayrı toplanması ve geri kazanımının sağlanması için yoğun çaba sarf ediyor. Kumport Liman İşletmeleri, çevre politikalarına istinaden alınan yeşil liman sertifikasına ek olarak aldığı Sıfır Atık Belgesi’yle beraber hassas çevre politikasını daha da motive bir şekilde sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Şekerbank’tan kitapçı ve kırtasiyeciler için 4 ay ödemesiz dönemli kampanya

Şekerbank, nakit akışı dönemsel olan faaliyet alanlarında çalışan esnaf ve işletmeler için geliştirdiği ‘Dükkâna Can Veren Paket’ kapsamında okulların açılmasıyla birlikte kitapçı ve kırtasiyecilere özel yeni bir kampanya başlattı. Banka kampanyayla 4 ay ödemesiz dönemli nakit desteği ile ilk ödemelerin 2021 yılına ötelenmesini sağlıyor. Salgın sürecinin en az hasarla atlatılması […]

Subscribe US Now

Betboo