İkram Göktaş: Katılım bankaları yerli kalmalı

admin

Katılım bankacılığı ve Vakıf Katılım’ın geleceğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş, katılım bankacılığına hem çalışan hem de müşteri anlamında talep olduğunu ifade etti.
Katılım bankacılığının hala kendini anlatmaya çalıştığını belirten Göktaş, Vakıf Katılım’a 130 binin üzerinde iş başvurusu yapıldığını, bunun 100 binini üniversiteden yeni mezun gençler oluşturduğunu söyledi. Göktaş, en az 30 bininin ise başka bir işte çalışan kişilerin olduğunu ve bu manada çalışan açısından ciddi teveccühle karşılaştıklarını dile getirdi.
“81 ilde olacağız”
Vakıflar Genel Müdürlüğünün VakıfBank’taki hisselerinin Vakıf Katılım’a devrinde son duruma ilişkin bilgi veren Göktaş, “Bunun için Bakanlar Kurulu kararı çıkarılacak. Bugünlerde bekliyoruz. Değerlemeler yapılıyor. Burada üç taraf var. VakıfBank, Hazine ve Vakıflar Genel Müdürlüğü. Hazine, Vakıfların hissesini alacak. Değerlemeleri üç ayrı firma yapıyor. Geçmişte 11 milyar liralar konuşulmuştu. Şimdi ne olur bilemiyoruz. Bizim için çok kıymetli değer.” ifadelerini kullandı.
Göktaş, şu anda 42 şubelerinin olduğunu ve yıl sonunda 75 şubeye ulaşmak istediklerini söyledi.
Çalışan sayısının da buna paralel bine çıkabileceğini belirten Göktaş, “Beş yıl içinde 81 ilde olacağız. Katılım bankacılığına teveccühü yüksek olan yerlerde 2., 3. şubelerimizi açmak istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Gıda enflasyonundaki artış ekonomi basınının gündemindeydi

Nisan ayında tartışma konusu olan gıda enflasyonundaki artış, hükümet yetkililerinin olduğu kadar medyanın da gündemindeydi. TÜİK’in açıkladığı Nisan ayı enflasyon rakamlarının beklenenden yüksek çıkması, yetkilileri harekete geçirdi. TÜİK’in rakamlarına göre TUFE yüzde 1,31 artış gösterdi. Yıllık enflasyon ise Ekim 2008’den bu yana en yüksek seviyeyi görerek yüzde 11, 38’e ulaştı. […]

Subscribe US Now

Betboo