İKİTELLİ OSB’DEN, PANDEMİYE RAĞMEN SANAYİCİYE BÜYÜK DESTEK

KOBİ Postası

İkitelli OSB 2020 yılının ilk 8 ayında sanayicilere toplamda 10.834.240 TL tasarruf sağladı.
Türkiye ihracatına en büyük katma değeri sağlayan en eski ve en büyük organize sanayi bölgesi İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB) sanayicilere desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Bölgedeki elektrik kullanıcılarının (abonelerin) son tedarikçisi olarak elektrik enerjisi ihtiyacını Serbest Elektrik piyasasından satın alarak karşılayan İkitelli OSB, bölgedeki ve İstanbul çevresindeki görevli tedarik şirketlerinin uyguladığı birim fiyatlara göre 2020 yılının ilk 8 ayında sanayicilere toplamda 10.834.240 TL tasarruf sağladı.
Konuya ilişkin İkitelli OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut M. AYDIN “Biz İkitelli Organize Sanayi Bölgesi yönetimi olarak pandemi sürecinden önce olduğu gibi pandemi sürecinde de üreticimizin ve sanayicimizin ihtiyaçlarını ve üretimlerini önemsedik ve önemli çalışmalar yürüttük.”
Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 nedeniyle üreticilerimizi ve sanayicilerimizi korumak temel ilkemiz olmuştur. Bu nedenle yüksek gerilim sanayi abonelerinde %21,7, yüksek gerilim sanayi harici abonelerde %32,3, alçak gerilim sanayi abonelerinde %26,5, alçak gerilim sanayi harici abonelerde %34.1 daha ucuza elektrik tedarik edilmiş ve sanayicimize sunulmuştur. Enerji, maliyet kalemleri içerisinde sanayicimiz için yüksek düzeyde önem arz ettiğinden, onların bu konudaki yükünü hafifletmek en asli sorumluluğumuz altındadır. Biz sanayicimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki; bölgemizde pandemi ile ilgili olarak tedbirlerimiz sıkı bir şekilde devam etmektedir.” dedi.
İOSB hakkında
Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden biri olan İkitelli OSB, kamu otoritesi ile iyi ilişkiler içerisinde, toparlayıcı, şeffaf, ortak aklı kullanan, istişareye dayalı ve çözüm odaklı bir yönetim modeli ile yönetilmektedir. Bünyesindeki 38 sanayi sitesi, yaklaşık 24.500 işletme, 300 bin istihdam, %95 doluluk oranı ve yıllık yaklaşık 5 milyar dolarlık katma değeriyle İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (İOSB) Türkiye ihracatının %30’unu karşılıyor. En fazla üretimin deri mamulleri, saraciye, makine yapımı, ayakkabı ve mobilya bölümlerinde yapıldığı İOSB, büyük ölçekli işletmelerin yanı sıra çok sayıda orta ve küçük ölçekli firmalara da ev sahipliği yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

TÜDKİYEB GENEL BAŞKANI ÇELİK: HAVA ŞARTLARINI TAKİP ÇİFTÇİMİZİ, YETİŞTİRİCİMİZİ AFETLERİN ZARARINDAN KORUR

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, hava şartlarını anlık takibin çiftçi ve yetiştiriciyi yağış, sel, su baskını, don, kırağı gibi doğal afetlerin sebep olacağı zarardan önemli oranda koruyacağını bildirerek, “dünyamızdaki iklim değişikliği nedeniyle, doğal afetlerin çok sık görüldüğü ve tarımsal üretim ile hayvancılığı olumsuz […]

Subscribe US Now