İDİYOPATİK PULMONER FİBROZİS (İPF) HASTALIĞI HAKKINDA FARKINDALIĞI ARTIRMAYI AMAÇLAYAN ipfnedir.com AÇILDI

KOBİ Postası
İDİYOPATİK PULMONER FİBROZİS (İPF) HASTALIĞI HAKKINDA FARKINDALIĞI ARTIRMAYI AMAÇLAYAN ipfnedir.com AÇILDI
Roche İlaç Türkiye, İdiyopatik Pulmoner Fibrozis (İPF) hastalığıyla ilgili farkındalığı artırmak ve hastalıkla ilgili güvenilir bilgiye erişimi sağlamak üzere www.ipfnedir.com isimli web sitesini kullanıma sundu. Web sitesi bu yıl 14-20 Eylül olarak belirlenen İdiyopatik Pulmoner Fibrozis (İPF) Farkındalık Haftası’nda kullanıcılarla buluştu. İstanbul, 18 Eylül 2020 – Roche İlaç Türkiye, doğru bilgilenme ve bilinçlenmenin hastalıkların teşhis ve tedavisinde oynadığı kritik rolü dikkate alarak, kronik bir akciğer hastalığı olan ve akciğer dokusunda sertleşmeye yol açan İdiyopatik Pulmoner Fibrozis (İPF)1 hakkında farkındalık yaratmak üzere www.ipfnedir.com isimli web sitesini hayata geçirdi.
Hastalığın en belirgin özelliklerinden biri olan nefes darlığı, pek çok akciğer hastalığının da belirtisiolabileceği için, İdiyopatik Pulmoner Fibrozis (İPF) hastaları çoğunlukla KOAH ya da astım tanısı ile uzun süre takip ediliyor ve bu tedavilerden fayda görmedikleri için de hastalık giderek ilerliyor.1 Roche İlaç Türkiye, bu web sitesi kanalıyla erken tanı ve gerekli tedavi yaklaşımlarının uygulanmasının oldukça önemli1 olduğu İdiyopatik Pulmoner Fibrozis hastalığı konusunda gerekli farkındalığın oluşturulmasına ve erken teşhise yardımcı olmayı amaçlıyor.
Hasta ve hasta yakınlarının ihtiyaç duydukları, İPF ile yaşama dair farklı içerik ve videoların yer aldığı web sitesinde hastalığın semptomları, benzer akciğer hastalıkları ile arasındaki farklılıklar, tedavi seçenekleri gibi bilgiler yer alıyor. Aynı zamanda hastalığa dair akla gelebilecek sorular, uzman hekim görüşleri ve gerçek hasta hikayeleri ile yanıt buluyor.
Dikkat edilmesi gereken semptomlar Erken tanının oldukça önemli olduğu İPF hastalığıyla ilgili, 65 yaşın üzerinde ve sigara içenlerin 3 önemli semptomu takibi hayati önem taşıyor. 1- Geçmeyen uzun süreli kuru öksürük 2- Nefes darlığı 3- Yorgunluk ve halsizlik Erken teşhis ve tedavi hastalığın ilerlemesini önemli derecede yavaşlatabileceğinden bu semptomlara sahip olduğunu düşünen kişilerin geç kalmadan hekimlerine danışması gerekiyor. www.ipfnedir.com bu yıl 14-20 Eylül olarak belirlenen İdiyopatik Pulmoner Fibrozis (İPF) Farkındalık Haftası’nda yayına başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

En Zorlu Yarış Başarıyla Tamamlandı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen 2020 FIA Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 5. yarışı Türkiye Rallisi, 19 ülkeden 130 sporcu ve 65 otomobilin katılımıyla 18-20 Eylül tarihlerinde Marmaris’te düzenlendi. 15 ülkeden toplam 105 yerli ve yabancı medya mensubu tarafından takip ettiği yarışı, 31 yaşındaki Gallerli Elfyn Evans-Scott Martin ekibi kazandı. Toyota […]

Subscribe US Now